WAŻNE

Sąd nakazał Kukizowi przeproszenie PSL za nazwanie partii grupą przestępczą

2016-09-08 17:12
publikacja
2016-09-08 17:12

Sąd nakazał Pawłowi Kukizowi przeproszenie PSL za nazwanie tej partii zorganizowaną grupą przestępczą - o decyzji warszawskiego sądu okręgowego poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka sądu Katarzyna Kisiel. Wyrok jest nieprawomocny. Rzecznik klubu Kukiz'15 zapowiada odwołanie.

Paweł Kukiz musi przeprosić PSL za nazwanie partii grupą przestępczą / fot. Marek Kuwak / FORUM

Lider Ruchu Kukiz'15 powiedział w listopadzie zeszłego roku w TVN24, że cieszy się z zatrzymania przez CBA byłego posła i szefa klubu PSL Jana Burego w związku z zarzutami korupcyjnymi i podkreślił, że sam wie o działaniach lokalnych działaczy PSL, które wskazują, że "to zorganizowana grupa przestępcza". Ludowcy zapowiedzieli, że jeśli nie usłyszą przeprosin, to skierują sprawę do sądu.

Rzeczniczka warszawskiego sądu powiedziała PAP, że wyrok, który zapadł w tej sprawie w środę, zobowiązuje Kukiza do "zaniechania rozpowszechniania informacji, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest zorganizowaną grupą przestępczą oraz, że działa na zasadach podobnych do działania zorganizowanej grupy przestępczej".

Jak wyjaśniła Katarzyna Kisiel, 14 dni po uprawomocnieniu się wyroku Kukiz będzie zobowiązany do opublikowania na własny koszt w TVN 24, TVP Info i w Super Expressie ogłoszenia o treści: "Pozwany przeprasza PSL za naruszenie jego dobrego imienia (...) poprzez podanie nieprawdziwej informacji, że PSL to zorganizowana grupa przestępcza oraz, że działa na zasadach podobnych do działania zorganizowanej grupy przestępczej.

Podkreśliła też, że wyrok jest nieprawomocny.

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza powiedział w czwartek PAP, że Kukiz się od niego odwoła. "Dla Polaków nie jest żadną tajemnicą, w jaki sposób działają takie partie, jak PSL" - podkreślił.

Do czasu nadania depeszy PAP nie uzyskała komentarza Pawła Kukiza.

Lider ruchu Kukiz'15 powiedział w TVN24: "Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Widziałem zachowania PSL - nie powiem tego publicznie, nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury - ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza". Dodał, że ma dowody i ewentualnego pozwu się nie boi. (PAP)

gł/ mrr/ as/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~agogo
Dobre imię PSL. A to ci dopiero ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki