REKLAMA

Sąd: Maspex może produkować i sprzedawać napoje "Tiger"

2011-01-17 16:20
publikacja
2011-01-17 16:20

17.01. Kraków (PAP) - Grupa Maspex może sprzedawać napoje energetyczne pod nazwą "Tiger". Gdański sąd przychylił się do wniosku spółki o wstrzymanie wykonania decyzji zabraniającej jej produkcji, sprzedaży i promocji napoju do czasu rozpatrzenia jej zażalenia przed Sądem Apelacyjnym

.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski, grupa Maspex wniosła zażalenie na postanowienie sądu z 10 stycznia (będzie ono rozpatrzone przez gdański Sąd Apelacyjny) i jednocześnie zawnioskowała o wstrzymanie wykonania decyzji zabraniającej jej produkcji, sprzedaży i promocji napoju do czasu rozpatrzenia zażalenia. Adamski wyjaśnił, że 14 stycznia gdański sąd przychylił się do wniosku grupy Maspex.


Tiger produkowany przez Maspex, Foto www.maspex.com

Zdaniem rzeczniczki Maspeksu Doroty Liszki, decyzja gdańskiego sądu oznacza, że obecnie jedynie ta firma może produkować, wprowadzać do obrotu i reklamować napoje energetyczne z oznaczeniem "Tiger".

W tym miesiącu sądowe zakazy produkcji, sprzedaży i promocji napojów energetycznych "Tiger" otrzymały obie firmy, które spierają się o prawa do marki "Tiger". Sąd w Gdańsku wydał zabezpieczenie powództwa dla wadowickiego Maspeksu, a sąd w Krakowie podobne postanowienie wydał dla firmy FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa.

5 stycznia Sąd Okręgowy w Krakowie wydał postanowienie na wniosek Dariusza Michalczewskiego przeciw spółce FoodCare, w którym zakazał jej produkcji i sprzedaży napojów energetycznych w opakowaniach zawierających słowo "Tiger". Zarządził też zajęcie napojów w takich opakowaniach oraz materiałów marketingowych.

Zabezpieczenie powództwa mogło obowiązywać, jeśli Fundacja "Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego wniesie kaucję w wysokości 3 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny. Dariusz Michalczewski w komunikacie wydanym w poniedziałek poinformował, że "kaucja w wysokości 3 mln zł została wpłacona w ubiegłym tygodniu, wobec czego w firmie FoodCare nadal obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu i reklamy napojów zawierających oznaczenie Tiger".

Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie przedstawicielka firmy FoodCare Karolina Kowalczyk, spółka będzie występować o ponowne rozpatrzenie sprawy. "Na razie FoodCare produkuje napój Tiger, ponieważ formalnie produkcja nie została zablokowana" - zaznaczyła.


W listopadzie 2010 r. fundacja "Michalczewskiego "Równe Szanse" wypowiedziała FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Fundacja podpisała umowę z nową firmą - Maspex Wadowice.

1 grudnia Sąd Okręgowy w Gdańsku, na wniosek Fundacji, zakazał FoodCare produkcji napoju. Gotowe produkty zajął komornik. Firma złożyła zażalenie i gdański sąd zmienił swoją decyzję, pozwalając FoodCare na wznowienie produkcji. Równocześnie napoje energetyczne pod nazwą "Tiger" zaczęły produkować spółki z grupy Maspeksu, co skutkowało tym, że na rynku były dostępne dwa napoje pod tą samą nazwą.(PAP)

Komentarz Dariusza Michalczewskiego w sprawie wznowienia produkcji i sprzedaży napoju Tiger Energy Drink przez firmę Maspex:

Bardzo się cieszę, że Sąd w Gdańsku w tak szybkim tempie pozytywnie rozpatrzył zażalenie firmy Maspex. Decyzja Sądu w Gdańsku po raz kolejny udowadnia, że Sąd podziela nasze argumenty, wobec czego obecnie jedynie firma Maspex może produkować, wprowadzać do obrotu i reklamować napoje energetyczne z oznaczeniem TIGER.

Informuję, że na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 5 stycznia 2011 r., wydanego na mój wniosek, zgodnie z postanowieniem Sądu kaucja w wysokości 3 mln zł została wpłacona w ubiegłym tygodniu, wobec czego w firmie FoodCare nadal obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu i reklamy napojów zawierających oznaczenie TIGER.

Na podstawie podpisanej umowy z Fundacją "Równe Szanse" firma Maspex posiada wyłączną licencję na możliwość korzystania z oznaczenia TIGER i wykorzystywania wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego przy produkcji napoju Tiger Energy Drink.Oświadczenie FoodCare Sp. z o.o. w sprawie produkcji napoju Tiger:

Nie ma zawisłości sprawy, spor nie został merytorycznie rozstrzygnięty przez Sąd. Wydane postanowienia nie są zawisłe. Postanowienia można składać, żalić, od nowa składać w innym Sądzie – ale w dalszym ciągu nie są to decyzje tylko elementy sporu. Nie ma powództw, postanowienia nie zostały zakończone.

Foodcare będzie oczywiście występować o ponowne rozpatrzenie sprawy. Na razie FoodCare Sp. z o.o. produkuje napój Tiger, ponieważ formalnie produkcja nie została zablokowana.

Wierzymy w to, że ostatecznie sądy przyznają prawo do produkcji napoju Tiger firmie FoodCare, która go stworzyła i przyczyniła się do jego sukcesu rynkowego – mówi Karolina Kowalczyk, Kierownik ds. Mediów i Rozwoju Sprzedaży FoodCare Sp. z o.o.

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Spór o Tigera

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Sebastian
polecam świetny test porównawczy obu tigerów ( smak, skład design )
http://nocuje.net/forum/showthread.php?tid=31
~Mirek
pamiętam początki jak nikt tego nie chciał a teraz Maspex ?
~MIKI
No cóż, chytry dwa razy traci. Dogadaliście się z Tigerem, podpisaliście umowę, zarabialiście kasę - było wam mało ? A Red bull zaciera ręce.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki