REKLAMA

Maspex i FoodCare mają sądowy zakaz sprzedaży napojów "Tiger"

2011-01-12 12:09
publikacja
2011-01-12 12:09

12.01. Kraków (PAP) - Maspex i FoodCare nie mogą produkować, sprzedawać ani promować napojów energetycznych "Tiger" . Obie firmy dostały sądowe zakazy. Sąd w Gdańsku wydał zabezpieczenie powództwa dla Maspeksu, a sąd w Krakowie podobne postanowienie wydał dla firmy FoodCare.

Angelika Michalik z Sądu Okręgowego w Krakowie poinformowała w środę PAP, że 5 stycznia Sąd Okręgowy w Krakowie wydał postanowienie na wniosek Dariusza Michalczewskiego przeciw spółce FoodCare, w którym zakazał jej produkcji i sprzedaży napojów energetycznych w opakowaniach zawierających słowo "Tiger". Zarządził też zajęcie napojów w takich opakowaniach oraz materiałów marketingowych.

Zabezpieczenie powództwa będzie mogło obowiązywać, jeśli Fundacja "Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego wniesie kaucję w wysokości 3 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski poinformował PAP, że 10 stycznia sąd na wniosek spółki FoodCare przeciw spółkom z grupy Maspex zabezpieczył roszczenie FoodCare; zakazał - do czasu prawomocnego zakończenia postępowania - produkcji, sprzedaży oraz promocji napojów energetyzujących oznaczonych nazwą "Dariusz Tiger Michalczewski", "Tiger Energy Drink" oraz słowami "Power is back". Sąd zarządził też zajęcie tych napojów wyprodukowanych przez grupę Maspex.

Według mecenasa Rafała Wypióra ze specjalizującej się w prawie gospodarczym kancelarii Kaczor Klimczyk Pucher Wypiór, orzeczenia obu sądów oznaczają, że napoje "Tiger" powinny zniknąć z rynku. "Zgodnie z literą prawa, oba podmioty powinny zaprzestać produkcji Tigera" - powiedział PAP w środę Wypiór.

Według niego sytuacja, kiedy dwa sądy wydają przeciwstawne orzeczenia nie jest czymś niewłaściwym, bo mają one prawo procedować równocześnie. "Jest to taka sytuacja, w której jeden z sądów jest w błędzie. Niezawisłość sądów polega jednak na tym, że każdy z sądów ma prawo rozpoznać sprawę, tym bardziej, że te sprawy nie są identyczne" - ocenił Wypiór.W listopadzie 2010 r. fundacja "Michalczewskiego "Równe Szanse" wypowiedziała FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Fundacja podpisała umowę z nową firmą - Maspex Wadowice.

1 grudnia Sąd Okręgowy w Gdańsku, na wniosek Fundacji, zakazał FoodCare produkcji napoju. Gotowe produkty zajął komornik. Firma złożyła zażalenie i gdański sąd zmienił swoją decyzję, pozwalając FoodCare na wznowienie produkcji.

Równocześnie napoje energetyczne pod nazwą "Tiger" zaczęły produkować spółki z grupy Maspeksu, co skutkowało tym, że na rynku były dostępne dwa napoje pod tą samą nazwą.(PAP)

rgr/ amac/ pad/ mag/Wypowiedź Dariusza Michalczewskiego na temat wstrzymania wykonania orzeczenia Sądu:

W ostatniej decyzji z dnia 23.12.2010 Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrując zażalenie firmy Foodcare odmówił uchylenia swojego orzeczenia z dnia 01.12.2010 zakazującego firmie Foodcare m.in. produkcji i wprowadzania do obrotu produktów z oznaczeniem Tiger. Sąd jedynie chwilowo wstrzymał wykonanie tego orzeczenia do czasu rozstrzygnięcia zażalenia. Oznacza to, że w tej kwestii będzie decydował Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Tego typu decyzje Sądu są rutynowym postępowaniem podczas takich spraw. Wszystkie zajęcia komornicze w dalszym ciągu pozostają w mocy. Fundacja „Równe Szanse” liczy na pozytywną decyzję Sądu, która umożliwi jej dalsze funkcjonowanie.

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Spór o Tigera

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki