REKLAMA

STS Holding planuje optymalizację biznesu. Stawia na efektywność

2023-03-23 13:02
publikacja
2023-03-23 13:02

STS Holding planuje optymalizację biznesu i stawia na poprawę efektywności - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej. Spółka zakłada, że w 2023 r. EBITDA będzie rosła mocniej niż NGR.

STS Holding planuje optymalizację biznesu. Stawia na efektywność
STS Holding planuje optymalizację biznesu. Stawia na efektywność
fot. Adam Dauksza / / FORUM

"W 2023 r. naszym główym planem jest optymalizacja naszego biznesu. Założyliśmy, że ten rok w gospodarce będzie dość trudny, nasza konkurencja cały czas nastawiona jest na bardzo duże inwestycje - my uznaliśmy, że chcemy w tym roku nasz biznes mocno optymalizować, żeby rósł nie tylko pod względem obrotu, ale także pod względem EBITDA i tego, w jaki sposób działamy" - powiedział na konferencji prasowej prezes STS Holding, Mateusz Juroszek.

"Zakładamy, że EBITDA będzie rosła w tym roku mocniej niż NGR (wartość zakładów zawartych przez klientów, pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier - PAP). To jest nasze założenie. Wprowadzamy szereg optymalizacji i oszczędności i chcemy, żeby to było widać w EBITDA" - dodał.

Prezes wskazał, że spółka chce się skupić w tym roku na działalności w Polsce.

"Komunikowaliśmy, że zamykamy nasz biznes w Wielkiej Brytanii, limitujemy operacje poza Polską. (...) Regulacje, które są wprowadzane w Wielkiej Brytanii w zakresie branży bukmacherskiej wskazują, że nie ma dobrych perspektyw dla rynku, jeśli chodzi o nowych operatorów" - powiedział Juroszek.

"Bardzo mocno w tym roku stawiamy na efektywność. Dużo pracujemy nad tym, w jaki sposób nasz biznes dziś operuje, jakie możemy wprowadzić optymalizacje, gdzie możemy zaoszczędzić. (...) Przeorganizowaliśmy całą część firmy, która zajmuje się technologią i produktem - chcemy, żeby ta technologia była lepsza" - dodał.

Prezes podkreślił, że wyzwaniem dla spółki będzie trzymanie kosztów w ryzach, bo presja inflacyjna jest odczuwalna.

W IV kwartale 2022 r. grupa STS wygenerowała przychody na poziomie 167 mln zł, czyli o 43 proc. więcej niż przed rokiem. Skonsolidowany zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej od października do grudnia 2022 roku wyniósł 58 mln zł, czyli o 290 proc. więcej rok do roku.

Grupa wygenerowała w IV kwartale historycznie najwyższy NGR w ujęciu kwartalnym, wyniósł on 200 mln zł, rok wcześniej było to 136 mln zł. Wartość zawartych zakładów przez klientów Grupy STS wyniosła w tym okresie 1,38 mld zł, gdy przed rokiem było to 1,218 mld zł.

W IV kwartale 2022 roku liczba aktywnych klientów wyniosła 542 tys., gdy w IV kwartale 2021 roku było to 386 tys. Liczba rejestracji wyniosła 202 tys., a rok wcześniej było to 87 tys. Liczba klientów dokonujących pierwszego depozytu wyniosła 154 tys., a rok wcześniej było to 60 tys.

Spółka potwierdza zamiar przeznaczania 100 proc. zysku na dywidendę.

W całym 2022 roku Grupa STS odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 579 mln zł, gdy rok wcześniej wyniosły 498 mln zł. Oznacza to wzrost rok do roku w wysokości ponad 16 proc. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 169 mln zł (z uwzględnieniem odpisu w wysokości 9,2 mln zł), natomiast rok wcześniej wyniósł zaś 131 mln zł. Oznacza to, że jest wyższy rok do roku aż o niemal 29 proc.

Skorygowana EBITDA w 2022 roku osiągnęła poziom 273 mln zł, czyli o przeszło 26 proc. więcej względem wyniku z 2021 roku. Marża skorygowanej EBITDA w 2022 roku wyniosła 41,2 proc., a przed rokiem wynosiła 38,2 proc. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
Amrest i Orange w posesji jarząbka

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki