REKLAMA

SNB nie zmienia kursu. Frank nadal w okolicach 4,10 zł

2016-06-16 09:53
publikacja
2016-06-16 09:53
SNB nie zmienia kursu. Frank nadal w okolicach 4,10 zł
SNB nie zmienia kursu. Frank nadal w okolicach 4,10 zł
fot. Pascal Lauener / / FORUM

Szwajcarski Bank Narodowy nie zmienił podstawowych parametrów prowadzonej przez siebie polityki monetarnej. Kurs franka szwajcarskiego w polskich złotych wciąż pozostaje wysoki.

Szwajcarski Bank Narodowy zdecydował się utrzymać pasmo wahań dla trzymiesięcznej stawki Libor CHF w przedziale od -1,25% do -0,25%. Stopa depozytowa została utrzymana na poziomie -0,75%. Taka decyzja była oczekiwana przez rynek.

SNB po raz kolejny powtórzył, że w jego opinii „frank szwajcarski jest znacząco przewartościowany, a ujemne stopy procentowe czynią inwestowanie w tę walutę mniej atrakcyjnym”.

W drugim w tym roku komunikacie decyzyjnym SNB przedstawił zaktualizowane prognozy inflacji. Zdaniem analityków banku, ostatnie zwyżki ceny ropy naftowej przełożą się na ograniczenie skali tegorocznej deflacji z -0,8% r/r do -0,4% r/r. Z kolei w przyszłym roku wzrost cen ma wynieść 0,1% (poprzednia prognoza 0,3%), a w 2018 r. 0,9% (bez zmian).

SNB utrzymał natomiast szeroką prognozę wzrostu PKB na ten rok (1%-1,5%). Prognozy te zostały poczynione przy założeniu, że stawka Libor 3M pozostanie na obecnym poziomie.

Publikacja komunikatu nie wywołała burzliwej reakcji na rynku walutowym. Euro nadal wyceniane jest na 1,083 CHF. Cena szwajcarskiej waluty wyrażona w polskich złotych ponownie przekroczyła dziś 4,10 zł.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (65)

dodaj komentarz
~sdf
Jak CHF bedzie po 6 zł, to rząd przewalutuje po kursie sprawiedliwym 4,10 :)
~Olle
8 lat temu zamiast wynajmować kupilem własne mieszkanie w Chf jestem pazerny i chciwy jak bralem kredyt w Chf mialem nadzieje ze 1 chf będzie po 0.20 gr w 2016 pomylilen sie . Teraz czekam na pomoc Państwa codziennie kilkanaście razy dziennie sprawdzam kurs chf i przeliczam rate a moze franka na funta zamienić kombinuje non 8 lat temu zamiast wynajmować kupilem własne mieszkanie w Chf jestem pazerny i chciwy jak bralem kredyt w Chf mialem nadzieje ze 1 chf będzie po 0.20 gr w 2016 pomylilen sie . Teraz czekam na pomoc Państwa codziennie kilkanaście razy dziennie sprawdzam kurs chf i przeliczam rate a moze franka na funta zamienić kombinuje non stop taki ze mnie kombinator i cwaniak czas pokaże na razie mietole kubek .Pozdrawiam
~Haha
Czyli lubisz jak Cię biorą od tyłu. Wazeliny nie zapomnij, bo może boleć.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Dziamdziak
Od razu mi się serce raduje jak inni mają gorzej niż ja. Nie ważne, czy sąsiad, brat, czy siostra.... mają gorzej.... cudowne uczucie.
Im droższy frank i euro....... czuję, że żyję....
~Max
To teraz wiesz jak się czułem gdy nazywano mnie frajerem 10 lat temu, bo wziąłem kredyt w PLN. Nie żal mi tych ludzi ani trochę, pracuję od 10 lat w nieruchomościach i wiem dokładnie co frankowcy mówili i co myśleli jak brali kredyty.
~ffff odpowiada ~Max
tzn. co dokladnie mowili?
~Max odpowiada ~ffff
Uczciwa / 62.87.177.* / 2006-09-15 12:51
+
-
-7
usuń
Dołączam się do PROTESTU!!!! Przed dniem 01.07.2006 r. składając wniosek miałam zdolność na kredyt w CHF. Obecnie finalizuję zakup mieszkania i niestety obecnie nie mam zdolności kredytowej na kredyt w CHF tylko w PLN.
Myślę, że w Państwie demokratycznym
Uczciwa / 62.87.177.* / 2006-09-15 12:51
+
-
-7
usuń
Dołączam się do PROTESTU!!!! Przed dniem 01.07.2006 r. składając wniosek miałam zdolność na kredyt w CHF. Obecnie finalizuję zakup mieszkania i niestety obecnie nie mam zdolności kredytowej na kredyt w CHF tylko w PLN.
Myślę, że w Państwie demokratycznym takie rzeczy dla własnych mieszkańców tego pięknego kraju jakim jest niewątpliwie POLSKA, takie sprawy nie powinny być w ten sposób załatwiane. Nie jest to w porządku!!! Nasz rząd nie pomaga nam szaraczką, którzy chcą tu pozostać, tu mieszkać i żyć w tym kraju.
Nawiasem mówiąc 14.09.2006r., bardzo podobał mi się w swym wystąpieniu na konferencji prasowej Pan Minister Sprawiedliwości Generalny Prokurator Zbigniew ZIOBRO. Pozdrawiam Pana Panie Ministrze. Mamy nadzieję , że zainteresuje się Pan również "Rekomendacją S" brzmi dość prowokująco i napewno przeciętna osoba nie wie o co w tym chodzi. A po przeczytaniu 29 stron tego materiału, myślę, że nawet bankowcy nie bardzo łapią.
~Max odpowiada ~ffff
gość / 83.238.74.* / 2006-07-24 17:11
+
-
-1
usuń
Ograniczenia w przyznawaniu kredytów walutowych są jedną z oznak choroby tego kraju... Rany, czy to jest nasze fatum, żeby to, co dobre, było likwidowane?! Przyłączam się do protestu. POZWÓLCIE POLAKOM DECYDOWAĆ!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki