ŚDM: drogi na trasie od Krakowa do Częstochowy będą zamykane

W związku z przejazdem kolumny papieskiej, w czwartek rano zamykane mają być odcinki autostrad A4, S1 i DK1 - poinformował PAP oficer dyżurny śląskiej drogówki.

Kierowców czekają spore utrudnienia w związku z przejazdem papieskiej kolumny
Kierowców czekają spore utrudnienia w związku z przejazdem papieskiej kolumny (fot. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / FORUM)

Informacje potwierdza Komenda Główna Policji, a jej rzecznik Mariusz Ciarka apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Według pierwotnych informacji papież Franciszek miał przylecieć do Częstochowy śmigłowcem. Śląska drogówka przekazała jednak PAP, że ze względu na przejazd papieskiej kolumny, od 7.30 sukcesywnie zamykane mają być: autostrada A4, a także drogi S1 oraz DK1 na trasie od Krakowa do Częstochowy.

Według policji zamknięcia będą dłuższe niż kilkadziesiąt minut. Wg GDDKiA zamknięcia mają potrwać do ok. godz. 10 Kierowcy w tym czasie będą kierowani na drogi alternatywne.

Po dotarciu do Częstochowy - według pierwotnych planów ok. godz. 9.15 - papież Franciszek ma przejechać między sektorami wokół Jasnej Góry, pozdrawiając wiernych. Potem - wraz z ojcami i braćmi paulinami - będzie modlił się w Kaplicy Cudownego Obrazu. Na jasnogórskich błoniach papież będzie przewodniczył mszy z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski - z udziałem m.in. najwyższych władz państwowych. Organizatorzy spodziewali się kilkuset tysięcy wiernych.(PAP)

mtb/ mab/ hp/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~niepelnosprawny_org

jaka bedzie rekompensata?

! Odpowiedz
0 3 ~peter

Przeżycie duchowe.

! Odpowiedz
2 3 ~endi odpowiada ~peter

a dla ateisty ? moim zdaniem każdy , kto w jakiś sposób ucierpi z tego powodu np będzie musiał wybierać drogę okrężną i wyda więcej na paliwo powinien wystąpić do Kościoła z wnioskiem o rekompensatę poniesionych strat

! Odpowiedz
0 0 ~nabożny

Nagroda (a więc i rekompensata) będzie w niebie.Tak oznajmia Pismo.

! Odpowiedz
3 7 ~GP

Czy nikt temu - bo to trzeba powiedzieć wprost - idio... nie powiedział, że zamykanie dwóch ważnych tras w godzinach, kiedy ludzie jadą do pracy i wracają z pracy jest skrajnym debilizmem? Tym bardziej, że miał zapewniony helikopter i spokojnie mógł przelecieć, a samochód jak już chciał mógł przejechać w asyście 2 radiowozów w normalnym ruchu ulicznym, a nie całej kolumny przy zamykaniu dróg.

A4 na trasie Katowice-Kraków potrafi się sama z siebie korkować, z S1 jest jeszcze gorzej...

Chyba, że to taka forma ewangelizacji - ludzie stojący w korku będą się modlić "Boże, niech on wreszcie przejedzie"...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~GP

I proszę mi nie usuwać komentarza, bo normalnie do Papieża nic nie mam - niech sobie jest, ale w tym wypadku zachował się jak idiota...

! Odpowiedz
2 1 ~Q-tas

A Ty kto jesteś że chcesz decydować?
Pewnie kimś komu nigdy nie bedzie dane decydować.

! Odpowiedz
1 2 ~GP odpowiada ~Q-tas

Kimś, kto stara się kierować rozsądkiem w życiu i kimś, kogo irytuje, żeby nie powiedzieć gorzej, kiedy ktoś swoimi nieprzemyślanymi decyzjami wprowadza taki chaos...

- Helikopter podstawiony, Wasza Eminencjo, możemy lecieć...
- nie szkodzi, pojadę volkswagenem, tylko zamknijcie mi 140 km dróg...

Z drugiej strony - jeżeli miał lecieć, a jedzie, i decyzja została podjęta rano, to czy służby zdążyły sprawdzić tą autostradę pod kątem bezpieczeństwa? A gdyby się tam coś stało? Mielibyśmy powtórkę z "pierwszego pasażera podejmującego decyzje za wszystkich wokół"?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~Q-tas odpowiada ~GP

"A gdyby się tam coś stało?"

Nie wiem czy zauważyłeś ale Franciszek tak nie sra w gacie o własne życie jak nasz JP2. Nie osłania się pancernym szkłem w papamobile i jak mu sie coś stanie to ma świadomość że śmierć i tak niedługo przyjdzie. On nie uważa (jak nasz JP2) że świat się zawali jak go zabraknie. Nie musi nadal być papieżem nawet wtedy jak juz nie daje rady mówić. Byle być i być.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Yar-Kim-Kwak odpowiada ~GP

Zgadzam się z Tobą i diota chciał niby pokazać jak blisko jest ciemnego luda.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne