SBU weszła do banku inwestycyjnego Dragon Capital

2017-04-26 13:58
publikacja
2017-04-26 13:58

Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) weszli do kijowskich biur Dragon Capital, jednego z największych banków inwestycyjnych na Ukrainie - poinformowała w środę rzeczniczka banku Olha Biełobłowska.

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman / fot. Vladimir Sindeyeve / FORUM

"Mają sądowy nakaz zajęcia sprzętu komputerowego. Mówią, żę chodzi o nielegalne wykorzystywanie oprogramowania. Ale firma kupiła te programy legalnie i oficjalnie. Chcą zabrać wszystkie komputery i sparaliżować naszą pracę" - powiedziała Biełobłowska agencji Reutera.

Podkreśliła, że bank Dragon Capital zawsze działał w ramach prawa.

Reuters odnotowuje, że SBU nie odpowiedziała na razie na prośbę o komentarz. Agencja dodaje, że Ukraina stara się pozbyć reputacji kraju ogarniętego korupcją; ukraińskie firmy często skarżą się, że są nękane przez organy ścigania i służbę podatkową.

Według Reutersa premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman przerwał transmitowane przez telewizję posiedzenie rządu, by dać wyraz zdziwieniu wiadomościami o operacji SBU, która - jak ostrzegł - może się odbić na nastrojach inwestorów.

"Nie mam prawa mieszać się do działań SBU, ale myślę, że wszystko powinno być robione właściwie, bez paraliżowania pracy" Dragon Capital - powiedział ministrom. Hrojsman dodał, że "nie pomaga to w tworzeniu klimatu sprzyjającego inwestycjom".

az/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~geort
w rosji firmy mają jeszcze gorzej. urzędasy zabierają wszystko
~niepelnosprawny_org
poniosł wilk razy kilka, poniosą i wilka...
~hehehe
to ktos tam jeszcze inwestuje ? :):):)
~qra
sure, balerowicz , nowak i siemoniuk

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki