REKLAMA

Rzecznik Solarisa: w piątek nie będzie spotkania strajkujących z zarządem

2022-01-28 11:57
publikacja
2022-01-28 11:57
Rzecznik Solarisa: w piątek nie będzie spotkania strajkujących z zarządem
Rzecznik Solarisa: w piątek nie będzie spotkania strajkujących z zarządem
/ Solaris

Wbrew informacjom przekazywanym przez związki zawodowe, w piątek nie będzie żadnych spotkań zarządu Solaris Bus & Coach ze strajkującymi – poinformował PAP rzecznik spółki. W zakładach wielkopolskiego producenta pojazdów komunikacji publicznej trwa strajk generalny.

O planowanym na piątek spotkaniu informował PAP w czwartek przewodniczący OM OPZZ "Konfederacja Pracy" Wojciech Jasiński. Jak dodał, w rozmowach ma wziąć udział także przewodniczący Rady Dialogu Społecznego Andrzej Radzikowski.

Rzecznik spółki Mateusz Figaszewski przekazał PAP, że zarząd firmy nie planuje na piątek żadnych spotkań ze strajkującymi, nie odbędzie się też spotkanie z Andrzejem Radzikowskim, o czym związki zawodowe zostały pisemnie poinformowane.

Rzecznik podał, że na 2,6 tys. osób zatrudnionych w Solarisie, w czwartek w strajku uczestniczyło ok. 24 proc. pracowników. W grupie pracowników bezpośrednio zaangażowanych w produkcję, w strajku uczestniczy ok. 40 proc. załogi. W czwartek w zakładach spółki wykonanych zostało pięć autobusów.

Organizatorami trwającego od poniedziałku strajku w zakładach Solaris Bus & Coach są Solidarność i OPZZ "Konfederacja Pracy". Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika.

Wojciech Jasiński powiedział w czwartek PAP, że prezes spółki razem z zastępcą zeszli na halę produkcyjną, chcieli porozmawiać w małych grupkach ze strajkującymi pracownikami, ale kiedy pojawili się na hali, natychmiast zeszli się wszyscy strajkujący pracownicy.

Dodał, że "przebieg spotkania był bardzo emocjonalny; panowie prezesi zostali pożegnani przez załogę buczeniem, gwizdami i krzykami załogi". Wskazał, że z pracownikami w hali spotkał się prezes Zarządu Solaris Bus & Coach Javier Calleja oraz wiceprezes Dariusz Michalak. "Skończyło się na tym, że jutro mamy rozmawiać z władzami firmy" – powiedział w czwartek Jasiński.

Rzecznik spółki mówił PAP w czwartek, że zarząd jest cały czas otwarty na rozmowy ze stroną związkową, natomiast "nie za pośrednictwem mediów, ale w sposób bezpośredni".

W poniedziałek, w ramach wsparcia strajkujących pracowników Solaris Bus & Coach, przed siedzibą firmy ma się odbyć ogólnopolska pikieta związkowców.(PAP)

autorzy: Rafał Pogrzebny, Anna Jowsa

rpo/ ajw/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki