Rzeczniczka PiS: Działania CBA nie mają niczego przykryć

Działania CBA nie mają niczego przykryć; to absurdalne zarzuty - zapewniła w środę w Sejmie rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Dodała, że CBA działa samodzielnie.

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Posłowie Lewicy w środę w południe ocenili, że zatrzymanie przez CBA "agenta Tomka" i przeszukania u prezesa NIK Mariana Banasia mają przykryć gest posłanki PiS Joanny Lichockiej. Jej zdjęcie z wyprostowanym środkowym palcem obiegło media po czwartkowym głosowaniu, w którym Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej zakładającej 1,95 mld zł rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia za utracone wpływy z abonamentu.

Czerwińska zapytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy środowe działania CBA mają - tak jak mówi opozycja - służyć przykryciu "wpadek" PiS, odpowiedziała, że są to absurdalne zarzuty. "CBA działa samodzielnie, odrębnie od nas. Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek kampanią. Mam wrażenie, że to opozycja chce przykryć swoje nikczemne działania" - stwierdziła posłanka.

W środę funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania prezesa NIK Mariana Banasia. Weszli też do siedziby NIK, jednak - jak przekazał PAP kierownik wydziału prasowego Izby Zbigniew Matwiej - do przeszukania nie doszło, "ponieważ prezes NIK uznał, że nie zostały spełnione konstytucyjne przesłanki".

Także w środę, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zatrzymano Tomasza K., "agenta Tomka" - b. posła PiS i b. agenta CBA. Śledczy chcą mu postawić nowe zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 czeslaw_mucha

Pewnie że nie, to normalne gangsterskie porachunki.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.