REKLAMA

Rząd za powołaniem pełnomocnika ds. inwestycji zagranicznych w Polsce

2021-01-18 14:10
publikacja
2021-01-18 14:10
Kancelaria Premiera RP

Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw inwestycji zagranicznych w Polsce - wynika z informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych rządu.

W zamieszczonej w poniedziałek informacji dowiadujemy się, że osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu był wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, a pełnomocnikiem ma być sekretarz lub podsekretarz stanu w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw gospodarki - Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodano, że projekt dot. pełnomocnika rząd przyjął w trybie obiegowym 15 stycznia.

Jak wyjaśniono, podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie koordynacja działań wspierających napływ inwestycji zagranicznych na terytorium RP.

W wykazie czytamy, że na gruncie obowiązującego prawa "proces inwestycyjny pozostaje wieloaspektowy, bowiem składa się na niego zarówno etap lokalizowania danej inwestycji w przestrzeni, dokonanie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, szeroko pojęty proces budowlany - od momentu rozpoczęcia budowy po oddanie inwestycji do użytkowania".

Jak podano, dla stworzenia sprzyjających warunków do inwestowania w Polsce nie bez znaczenia są zachęty fiskalne i wszelkie dodatkowe formy wsparcia w postaci dozwolonej pomocy publicznej. "Obszary te pozostają w kompetencjach poszczególnych członków Rady Ministrów. Z uwagi na powyższe aspekty zasadne jest powierzenie koordynacji działań jednemu organowi, który stworzy spójny schemat działania w zakresie tworzenia dogodnych warunków inwestowania współpracując w tym zakresie z członkami Rady Ministrów" - dodano.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
jeszcze rzecznika rzeczników potrzeba...

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki