REKLAMA

Rząd wspólnoty Madrytu zamknął kostnicę na lodowisku

2020-04-22 20:36
publikacja
2020-04-22 20:36

Rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu zamknął w środę prowizoryczną kostnicę dla ofiar śmiertelnych koronawirusa, która działała od blisko miesiąca na lodowisku w stołecznym Pałacu Lodu.

fot. kovop58 / / Shutterstock

Jak poinformowała premier regionu Madrytu Isabel Diaz Ayuso, od 24 marca umieszczono tam 1146 ciał osób zmarłych wskutek Covid-19.

Ayuso przypomniała, że umieszczenie zwłok na lodowisku było koniecznością wymuszoną przez zwiększenie liczby zgonów wskutek epidemii oraz w związku z niewydolnością stołecznych zakładów pogrzebowych. Zapewniła, że zwłoki były “traktowane z należytym szacunkiem” przez obsługujące lodowisko jednostki wojskowe.

Lodowisko w Pałacu Lodu było jednym z wielu obiektów sportowych na terenie aglomeracji Madrytu zamienionych w ostatnich tygodniach na miejsce przeznaczone do walki ze skutkami pandemii.

Innymi obiektami sportowymi stolicy, z których mogły korzystać lokalne służby sanitarne, były m.in. stadion Realu Madryt im. Santiago Bernabeu, a także Wanda Metropolitano, na którym swoje mecze rozgrywa Atletico. Na pierwszym z nich magazynowany był sprzęt medyczno-ochronny, zaś na drugim przygotowywano posiłki dla ubogich, którzy w związku z epidemią nie mogli korzystać z jadłodajni.

W środę burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida zapowiedział, że niebawem rozpocznie się likwidowanie w stolicy Hiszpanii restrykcji związanych z epidemią koronawirusa.

“Nie możemy opóźniać tego procesu, ponieważ im później rozpoczniemy likwidację obostrzeń, tym poważniejsze będą konsekwencje” - ogłosił Martinez-Almeida, wskazując, że niebawem w Madrycie powinny ruszyć hotele i placówki gastronomiczne.

Wspólnota autonomiczna Madrytu jest najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa regionem Hiszpanii. Do środy zmarło tam na Covid-19 7577 osób, a blisko 60 tys. zostało zainfekowanych.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki