REKLAMA

Rząd uderzy w piratów drogowych. Planuje wyższe mandaty

2021-07-08 06:58
publikacja
2021-07-08 06:58
Rząd uderzy w piratów drogowych. Planuje wyższe mandaty
Rząd uderzy w piratów drogowych. Planuje wyższe mandaty
fot. Wojtek Basalygo / / FORUM

Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt zmian przepisów, które w konsekwencji mają wymusić bezpieczniejszą jazdę na drogach - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"Po pierwsze, maksymalna stawka mandatu wynosząca teraz 500 zł ma zostać podniesiona. Projekt przewiduje też zmianę sposobu nakładania mandatów z fotoradarów. Kierowcy przyłapanemu na zbyt szybkiej jeździe znacznie trudniej będzie się wywinąć od kary. W propozycji znalazło się też powiązanie stawki ubezpieczenia OC z mandatami za niektóre wykroczenia" - czytamy w "DGP"

Gazeta poinformowała, że propozycje będą teraz konsultowane między ministerstwami. Przekazano, że "osobno rząd zastanawia się nad zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców".

"Według resortu sprawiedliwości trzeba powrócić do dyskusji o konfiskacie samochodów w sytuacji, w której poziom alkoholu we krwi kierowcy jest wysoki. Wcześniej przeciw temu pomysłowi protestowali konstytucjonaliści. Eksperci przyznają jednak, że można by postawić na nieco łagodniejsze rozwiązanie – odbieranie samochodu na czas cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdem" - przekazuje "DGP".

ksi/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (40)

dodaj komentarz
arzab
Ciekawi mnie czy doczekam kiedyś rządów ekipy, która będzie potrafiła zrobić cokolwiek bez drenowania i ograbiania kierowców ! Dotąd, a żyję już trochę w tym parszywym miejscu, takiej ekipy nie było. Czekam też żeby przestano obłudnie usprawiedliwiać wszelkie podwyżki dotyczące motoryzacji troską o poprawę bezpieczeństwa Ciekawi mnie czy doczekam kiedyś rządów ekipy, która będzie potrafiła zrobić cokolwiek bez drenowania i ograbiania kierowców ! Dotąd, a żyję już trochę w tym parszywym miejscu, takiej ekipy nie było. Czekam też żeby przestano obłudnie usprawiedliwiać wszelkie podwyżki dotyczące motoryzacji troską o poprawę bezpieczeństwa ponieważ już w przedszkolu dzieci wiedzą, że to bujda ! Jeśli tak nie jest to niech pieniądze z mandatów pójdą na cele charytatywne zamiast do budżetu - wtedy zobaczymy prawdziwe intencje rządzących !
darius19
proponuje zniesienie mandatow. Niech kazdy jezdzi jak chce. Szczegolnie szalency za kolkiem. No i pijani/narkotyki.
iluminata
Rozpaczliwe szukanie mamomy przez mośków z polskojęzycznego rządu...

Przekroczysz prędkość o 7 km/h na pustej drodze i mam mandat 800 zł płacić?!
Tak swoją drogą jak dostaniecie mandat to go w ogóle nie płaćcie!
tubak
Po wpisach widać że Polacy nie chcą wyższych mandatów. Ale też nie chcą zachowywać się na drodze po ludzku.
ja3
Kolejny skok na kasę i tyle. Posłowie nadal bezkarni w swoich autach. Pomijając to, są zachowania niebezpieczne, które wypadałoby traktować surowiej: przejeżdżanie na czerwonym, przejeżdżanie pod szlabanem, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie 'na trzeciego', szybki 'slalom' między samochodami Kolejny skok na kasę i tyle. Posłowie nadal bezkarni w swoich autach. Pomijając to, są zachowania niebezpieczne, które wypadałoby traktować surowiej: przejeżdżanie na czerwonym, przejeżdżanie pod szlabanem, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie 'na trzeciego', szybki 'slalom' między samochodami i pchanie się na siłę, cwaniakowanie i jazda pod prąd 'bo za chwilę skręcam', itd. Ciągle też jeżdżą auta w ewidentnie wizualnie złym stanie technicznym: a tu ciągnie się kawałek zderzaka po asfalcie, a tu wielka chmura czarnego dymu, a tu brak tłumika... Jest naprawdę wiele rzeczy na które można zwrócić uwagę, tylko że z tego nie będzie pieniędzy na socjal.
endes
Pijanych za kołkiem eliminować z ruchu przez zatrzymanie pojazdu na długi czas
Piratów karać proporcjonalnie do wartości przekroczenia zaczynajac od min 1000 pln
Januszy parkujących na zieleni i w miejscach niedozwolonych jarac mandatami od min 500 pln
matias21
Najpierw zacznijcie od wprowadzenia OC na osobę, a nie na samochód dwoma autami na raz nie jeźdzę
abcx
W 2020 wszystko spadło w statystykach o ok 30% ilość wypadków, zabici, ranni itd. więc przepis na bezpieczeństwo jest prosty i znany - potrzebne są kolejne lookdowny, im mniej ruchu na drogach tym będzie bardziej bezpieczniej
demeryt_69
Teksty o mandatach rozgrzewają bardziej niż brednie o nieruchach - taki klimat :)

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki