REKLAMA

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Agencji Rynku Rolnego

2009-02-10 15:40
publikacja
2009-02-10 15:40
10.2.Warszawa (PAP) - Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w ustawie o Agencji Rynku Rolnego (ARR) i organizacji niektórych rynków rolnych - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

Projekt przygotowany w ministerstwie rolnictwa zmienia status ARR i pozwala m.in. na wypłatę płatności rolnikom uprawiającym ziemniaki do przetwarzania. Dzięki projektowanym zmianom Agencja Rynku Rolnego zostanie państwową osobą prawną, co pozwoli jej otrzymywać dotacje z budżetu.

Wśród zadań ARR zapisanych w ustawie ma znaleźć się realizacja krajowych programów pomocy państwa dla rolników i rybaków oraz firm, które prowadzą produkcję, przetwórstwo lub obrót na rynkach. Do zadań Agencji ma także należeć informacja i promocja produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji. ARR ma też informować i promować systemy jakości żywności i produktów rolnych.

Zmiany pozwolą też na uzyskanie płatności przez rolników uprawiających - na podstawie umów kontraktacyjnych - ziemniaki przerabiane na skrobię.

Projekt zmian określa zasady realizacji krajowego programu restrukturyzacji przemysłu cukrowniczego, wspierającego tych rolników, którzy zmienią profil produkcji swych gospodarstw. Z programu będą mogły też uzyskać wsparcie przedsiębiorstwa prowadzące działalność w tych gminach, które dotyka restrukturyzacja cukrowni.(PAP)

ago/ je/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki