REKLAMA

Rząd chce wydłużyć preferencyjny okres opłacania składek na ubezpieczenia społeczne do 3 lat

2017-08-24 11:14
publikacja
2017-08-24 11:14

Rząd chce wydłużyć preferencyjny okres opłacania składek na ubezpieczenie społeczne do 3 lat z obecnych 2 lat - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.

/ fot. onephoto / YAY Foto

Obecnie ustawa określa 2-letni preferencyjny okres opłacania składek dla osób rozpoczynających pozarolniczą działalność.

"Część z przedsiębiorców zawiesza lub rezygnuje z prowadzenia pozarolniczej działalności w 2 pierwszych latach jej prowadzenia. Proponuje się, by okres preferencyjnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne wydłużyć o rok, tj. do okresu 3-letniego. Dopiero po tym okresie osoby prowadzące pozarolniczą działalność zaczną opłacać składkę na ubezpieczenia społeczne od podstawy wymiaru wynoszącej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia (obecnie po 2 latach)" - napisano.

Rząd liczy, że proponowane rozwiązanie wpłynie na wzrost liczby osób rozpoczynających prowadzenie pozarolniczej działalności i zwiększy wskaźnik przeżycia przedsiębiorstw.

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
pluto85md
Mam wrazenie ze rzad tylko "chce", a jedyne co musi, to szukac finansowania na 500+ i obnizke wieku emerytalnego. Przypomne: REITy-rzad chce, plany kapitalowe-rzad chce, nizszy ZUS dla firm o przychodach do 5 tys zl-rzad chce, wyzsza kwota wolna od podatku-rzad chce. To sa pomysly ktorym wszyscy przyklasna, ponad partyjnymi Mam wrazenie ze rzad tylko "chce", a jedyne co musi, to szukac finansowania na 500+ i obnizke wieku emerytalnego. Przypomne: REITy-rzad chce, plany kapitalowe-rzad chce, nizszy ZUS dla firm o przychodach do 5 tys zl-rzad chce, wyzsza kwota wolna od podatku-rzad chce. To sa pomysly ktorym wszyscy przyklasna, ponad partyjnymi podzialami. Tylko co z tego, jak budzet juz pusty. A dobra koniunktura wiecznie trwac nie bedzie.
slc350
Jak dla mnie to każde zmniejszenie haraczu, to krok w dobrym kierunku.
mkx
Wnioskuję, że wydłużenie tego preferencyjnego okresu do powiedzmy 40 lat miałoby duże powodzenie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki