REKLAMA

Rząd Portugalii przywraca "teleszkołę"

2020-09-10 15:22
publikacja
2020-09-10 15:22
fot. Ellyy / Shutterstock

Rząd Portugalii zdecydował w czwartek o przywróceniu tzw. teleszkoły, czyli programów oświatowych emitowanych w telewizji publicznej dla uczniów na kwarantannie. Decyzja ma związek z notowanym od września wzrostem dynamiki zakażeń koronawirusem w tym kraju.

Jak potwierdziło w czwartek ministerstwo oświaty, teleszkoła prowadzona będzie we wrześniu w ramach zajęć nieobowiązkowych. Resort wskazał, że z zajęć tych będą mogli korzystać jedynie uczniowie objęci kwarantanną.

Lizbońskie radio “Observador” podało, że choć zajęcia w nowym roku szkolnym ruszają w portugalskich placówkach publicznych dopiero od poniedziałku, to w wielu uruchomionych od początku września szkołach prywatnych zanotowano już infekcje koronawirusem wśród uczniów.

Według portugalskiej rozgłośni wznowienie przez rząd Antonia Costy fakultatywnych zajęć oświatowych na jednym z kanałów telewizji publicznej RTP służy przygotowaniu infrastruktury pod możliwe wraz z drugą falą epidemii zamknięcie szkół.

“Observador” podaje, że przesłanką do przywrócenia zdalnych zajęć poza terenem placówek oświatowych może być rozszerzenie teleszkoły o lekcje dla szkół średnich. Wcześniej zajęcia te, prowadzone do lipca, obejmowały jedynie telelekcje dla szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Portugalskie ministerstwo oświaty uruchomiło zajęcia w ramach zdalnej szkoły w kwietniu, ponad miesiąc po zamknięciu placówek oświatowych wskutek epidemii.

W Portugalii od początku września obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. W środę w kraju potwierdzono prawie 650 nowych infekcji, czyli najwięcej podczas jednej doby od kwietnia.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ jo/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki