REKLAMA

Rząd Holandii zapowiada ułatwienia w podróżowaniu

2021-07-26 16:03
publikacja
2021-07-26 16:03
Rząd Holandii zapowiada ułatwienia w podróżowaniu
Rząd Holandii zapowiada ułatwienia w podróżowaniu
fot. ESHOOTS.COM / / Unsplash

Od wtorku Holandia oznaczy wszystkie kraje Unii Europejskiej kodem żółtym lub zielonym na mapie zagrożenia epidemicznego, co ułatwi wakacyjne podróże - zapowiedział w poniedziałek premier Mark Rutte. Wprowadzone zostaną jednak ostrzejsze zasady powrotu do kraju. Odwołano także wielodniowe festiwale.

Według zapowiedzi szefa rządu na konferencji prasowej żadne z państw unijnych nie będzie już oznaczone kodem czerwonym na mapie zagrożeń w związku z Covid-19, ale zmienią się zasady dotyczące powrotów z wakacji. Od 8 sierpnia wszyscy przyjeżdzający do Holandii z krajów oznaczonych kodem żółtym będą zobowiązani przedstawić świadectwo szczepienia przeciw koronawirusowi, a w przypadku jego braku - negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu do 48 godzin przed przyjazdem lub testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin.

Do 1 września nie mogą się odbywać kilkudniowe festiwale takie jak Lowlands, Down the Rabbit Hole i Mysteryland. „Niestety, takie imprezy nie będą dozwolone, ryzyko infekcji jest zbyt duże” – mówił Rutte.

Poniedziałek jest w Holandii kolejnym dniem spadku liczby infekcji SARS-CoV-2. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) informuje, że do godziny 10 tego dnia zgłoszono 4665 nowych infekcji; to o 622 mniej niż dobę wcześniej.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki