Rząd Hiszpanii określił zasady plażowania w warunkach epidemii

2020-05-28 16:16
publikacja
2020-05-28 16:16

Według nowych zasad plażowania w Hiszpanii w warunkach epidemii, opracowanych przez rząd Petra Sancheza, pobyt na plażach w trakcie sezonu musi uwzględniać co najmniej dwumetrowy odstęp między wczasowiczami, plaże muszą być bezpłatne i podlegać władzom gminy.

/ fot. Adrianna Calvo / Pexels

Z opublikowanego w środę w dzienniku ustaw (BOE) dokumentu wynika, że władze samorządowe mają samodzielnie ustalać odległość między plażowiczami, która nie może być mniejsza niż dwa metry.

Choć przeliczenie powierzchni przypadającej na jednego urlopowicza ma być indywidualne dla każdej plaży, to, jak wynika z przepisów, podczas liczenia powierzchni użytkowej plaży nie można uwzględniać 6-metrowej szerokości pasa przylegającego do brzegu podczas przypływu. W rzeczywistości urlopowicze będą mogli korzystać jednak również i z tego obszaru plaży położonego w najbliższym sąsiedztwie wody.

“Oznacza to, że ostatecznie średnia powierzchnia przypadająca na jednego użytkownika plaży zwiększy się i wyniesie około 4 metrów kwadratowych” - wyliczył w czwartek dziennik “El Mundo”.

Choć 15 maja rząd Hiszpanii wznowił ruch turystyczny, ale zobowiązał osoby przybywające do tego kraju do dwutygodniowej kwarantanny, argumentując swoją decyzję możliwością nasilenia się epidemii.

W sobotę premier Sanchez zapowiedział, że 1 lipca, czyli nazajutrz po ostatnim dniu wdrażania rządowego planu przywracania normalności, możliwy będzie swobodny ruch turystyczny, a docierający do Hiszpanii wczasowicze nie będą podlegali obowiązkowi kwarantanny.

Premier wezwał też przedsiębiorców sektora turystycznego do natychmiastowego rozpoczęcia przygotowań do tegorocznego sezonu wakacyjnego.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ jo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
karbinadel
Dwumetrowy odstęp? To przyrost naturalny spadnie :)
racek
Prędzej czy później ale #kwarantanna minie, #będzielepiej i ruszymy na urlop. Może w Polsce, może zagranicę. Już teraz - nawet siedząc w domu - możesz zamówić z gratisem 5GBP - wg mnie najlepszą - kartę Curve do płacenia zagranicą (ale też i w Polsce na co dzień). Oto powody dlaczego:
a. zastąpi wszystkie posiadane
Prędzej czy później ale #kwarantanna minie, #będzielepiej i ruszymy na urlop. Może w Polsce, może zagranicę. Już teraz - nawet siedząc w domu - możesz zamówić z gratisem 5GBP - wg mnie najlepszą - kartę Curve do płacenia zagranicą (ale też i w Polsce na co dzień). Oto powody dlaczego:
a. zastąpi wszystkie posiadane w portfelu karty - portfel będzie w końcu cieńszy! W aplikacji wybieram którą kartą chcę płacić
b. przez pierwsze 90 dni z trzech wybranych sklepów będę otrzymywał dodatkowy cashback 1% (ja wybrałem BP, Lidl i Aldi ale możesz wybrać inne, np. booking)
c. W przypadku gdy zapłacę nie tą kartą, którą chciałem to do 90 dni mogę przesunąć płatność na inną kartę!
d. za wyrobienie otrzymałem bonus w wysokości 5 funtów - przy pobieraniu aplikacji na telefon wpisz koniecznie kod: N96OQ32N
e. nie muszę uzupełniać "portmonetki" (jak to jest przy karcie revolut) i w ten sposób nie blokuję niepotrzebnie pieniędzy w walucie obcej - płacę bezpośrednio z mojej polskiej karty
f. przez przenoszenie kodu miejsca płatności przez kartę Curve na moją kartę zyskuję w akcjach bonusowych - np za płatności w hotelach, restauracjach, ...
zapraszam: https://www.curve.app/join#N96OQ32N
bha
Plażowanie z trwającą cały czas Pandemią covid 19 rozprzestrzeniającą się na świecie. ,,Mądre" ??? - ta Biegunka odmrażania nie zna granic umiaru i żadnego bezpieczeństwa !!!.
najmadrzejszy
Nikt ci nie każe sie odmrazac...mozesz zamknąć się na 4 pietrze na 30 mkw do 2022r.
bha odpowiada najmadrzejszy
Strasznie ,żałośnie ,,dowcipne"

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki