"Rz": Korwin-Mikke zakłada partię KORWiN

2015-01-22 10:44
publikacja
2015-01-22 10:44
fot. Jerzy Dudek / FORUM / FORUM

Janusz Korwin-Mikke zakłada partię KORWiN - pisze "Rzeczpospolita". Na czele ugrupowania oprócz eurodeputowanego, byłego szefa Kongresu Nowej Prawicy, stanie poseł Przemysław Wipler. Polityk poinformował w czwartek, że partia o tej nazwie została już zarejestrowana.

Janusz Korwin-Mikke zakłada nową partię KORWiN (fot. Jan Bielecki / EastNews)

KORWiN to skrót od Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Dziś w Sejmie o godzinie 13:00 odbędzie się prezentacja nowego ugrupowania.

"Po długich, dojrzałych namysłach i konsultacjach społecznych postanowiliśmy, że partia będzie się nazywała "Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja". Skrót jest bardzo ładny: KORWiN" - powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie Korwin-Mikke.

Jak mówił, program nowej partii jest podobny do programu ugrupowania, które do niedawna współtworzył - czyli Kongresu Nowej Prawicy - tylko "bardziej rozszerzony". "Chodzi o to, by stworzyć koalicję, która ma co najmniej 20 proc. w wyborach sejmowych i by była alternatywa dla tego bandyckiego ustroju, w jakim od 25 lat rządzą ludzie z okrągłego stołu i kradną" - podkreślił Korwin-Mikke.

Wsparł go poseł Przemysław Wipler. Według niego, nazwa pokazuje kim są członkowie nowej organizacji. "Jest to koalicja organizacji, osób, środowisk, które mają na celu odnowę Rzeczpospolitej oraz wiarę w wartości: wolność i nadzieja, że Polska może być krajem, w którym można godnie żyć" - oświadczył.

"Naszym logo, naszym sztandarem jest osoba, która te dążenia do odnowy Rzeczpospolitej w duchu tych wartości uosabia, czyli Janusz Korwin-Mikke" - dodał Wipler. Zaznaczył, że wokół niego zorganizowały się już regionalne struktury nowej partii.

Wipler poinformował ponadto, że 8 lutego nowe ugrupowanie planuje konwencję założycielską; ma na niej zostać ogłoszony start Korwin-Mikkego w wyborach prezydenckich. Jak mówił, spodziewa się, że kampania "ruszy z kopyta". Według posła świadczy o tym fakt, że jak dotąd zgłosiło się ponad 4 tys. wolontariuszy gotowych do wsparcia Korwin-Mikkego w zmaganiach o fotel prezydenta.

O swoich planach dotyczących powołania nowego ugrupowania Korwin-Mikke - do niedawna lider Kongresu Nowej Prawicy - informował w ubiegłym tygodniu. Polityk opuścił KNP po tym, jak konwentykl KNP, złożony z kilkunastu członków założycieli, odwołał go ze stanowiska prezesa, którym został europoseł Michał Marusik. Działacze nie doszli do porozumienia, m.in. co do koncepcji dalszego rozszerzania partii.

Korwin-Mikke przekonywał, że jednym z powodów, dla których buduje nową partię jest chęć "utworzenia +otoczki+ naokoło KNP", która ma zapewnić jej szersze poparcie społeczne; innym powodem mogły być kłopoty finansowe Kongresu Nowej Prawicy. PKW zakwestionowała sprawozdanie finansowe KNP; może to oznaczać - jeśli w jesiennych wyborach parlamentarnych ugrupowanie otrzymałoby ponad 3 proc. głosów - utratę subwencji z budżetu.

Powstanie nowej formacji to efekt zmiany na stanowisku prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Janusza Korwin-Mikkego zastąpił na tym stanowisku inny eurodeputowany - Michał Marusik. W partii doszło do rozłamu. A do odwołania Korwin-Mikkego przyczyniły się między innymi sprawy obyczajowe i niechęć części działaczy do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kd/jj/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (71)

dodaj komentarz
~ZNAWCA
OZJASZU , OZJASZU KTO CI UWIERZY ? JUZ TYLE RAZY TEN NAROD ZOSTAL OSZUKANY ! JUZ JEDEN SYSTEM BUDOWALES I CO? A TERAZ CHCESZ NASTEPNY BUDOWAC TOBIE TO I BRACIA PO KORZENIU NIE UFAJA A CO DOPIERO OSZUKIWANE PRZEZPONAD POL WIEKU SPOLECZENSTWO !
~hm
KRUL = Krajowy Ruch Ubezwłasnowolnienia Lewaków
~wswsws
Jak tam był wolal żeby partia nazywala się Mike. Pewnie udaloby się tez cos wymyslic, jak np. Moja Idea Kaput Europa, czy cos w tym stylu. Nie zebym lubil brukselska bolszewie, ale w porównaniu z obecnym rzadem RP to wypada ona idealnie, bo nie daje się terroryzować gornikom i lekarzom, czego o polskim rzadzie powiedzieć Jak tam był wolal żeby partia nazywala się Mike. Pewnie udaloby się tez cos wymyslic, jak np. Moja Idea Kaput Europa, czy cos w tym stylu. Nie zebym lubil brukselska bolszewie, ale w porównaniu z obecnym rzadem RP to wypada ona idealnie, bo nie daje się terroryzować gornikom i lekarzom, czego o polskim rzadzie powiedzieć nie można...
~pekamzesmiewchu
OWY TWOR SOCJSLISTCYZNY REPUBLIKANIN HAHAHA


http://www.wipler.pl/poznaj/

Jak długo podatek PIT będzie obowiązywał, należy zwiększyć kwotę ulgi na każde kolejne dziecko, z jej skokowym wzrostem dla rodzin wychowujących więcej niż 2 dzieci. Zasługują one na szczególne wsparcie. Ulgę na dzieci należy
OWY TWOR SOCJSLISTCYZNY REPUBLIKANIN HAHAHA


http://www.wipler.pl/poznaj/

Jak długo podatek PIT będzie obowiązywał, należy zwiększyć kwotę ulgi na każde kolejne dziecko, z jej skokowym wzrostem dla rodzin wychowujących więcej niż 2 dzieci. Zasługują one na szczególne wsparcie. Ulgę na dzieci należy rozszerzyć na osoby prowadzące działalność gospodarczą i rozliczające się podatkiem liniowym, a w przypadku rodzin niemających możliwości skorzystania z całej ulgi – umożliwić jej rozliczenie w kolejnych latach.

jak tam kapitalizm??? Wipler to typowy socjslista niestety! i karirowicz typowy TOLDI korwina a ten dal sie kupic jak dziecko za lizaka!Bedac przeciez viceprezesemmmmmmmmmmmmmmmmmmmm hahaha a chial byc prezesem!!!!!!!
~Irol
od zawsze glosowalem na UPR,ale po tym jak korwin zaczal bredzic o powolaniu zdradka na misnistra w swoim rzadzie dochodze do wniosku,ze KAZDA SWINIA,KTORA DoRWIE SIE DO KORYTA TRACI ROZUM!mojego losu juz nie zobaczy niezaleznie jakie partyjki bedzie zakladal.Dla polskiej prawicy najlepszym wyjsciem byloby przejscie tego blazna na od zawsze glosowalem na UPR,ale po tym jak korwin zaczal bredzic o powolaniu zdradka na misnistra w swoim rzadzie dochodze do wniosku,ze KAZDA SWINIA,KTORA DoRWIE SIE DO KORYTA TRACI ROZUM!mojego losu juz nie zobaczy niezaleznie jakie partyjki bedzie zakladal.Dla polskiej prawicy najlepszym wyjsciem byloby przejscie tego blazna na polityczna emeryture...
~Jarek
Nie zorientowałeś się że to był żart- sarkazm? Może lepiej głosuj rzeczywiście na PO/PIS
~mat
Nie istotne jaka kukła rządzi krajem dopóki ja steruje podażą pieniądza
~MR
Give me control a nations money and i care not who makes it law!!
~w35
a krytykanci tylko by się głaskali po główkach obecnie panujących. Korwin by zrobił z wami porządek i robilibyście jak normalni ludzi a nie paśli się na państwowych i wytykali innych. Boicie się i dobrze to krytykujcie dalej coraz więcej ma świadomość waszego wypasu za podatki od reszty.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki