REKLAMA

Rynek długu stawia na inflację w USA [Wykres tygodnia]

Krzysztof Kolany2021-01-08 15:30główny analityk Bankier.pl
publikacja
2021-01-08 15:30
fot. Adrees Latif / Reuters

Początek roku przyniósł istotny wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. W przypadku papierów 10-letnich po raz pierwszy od marca 2020 roku przekroczona została bariera 1 proc. - mówi w najnowszym wykresie tygodnia Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mooooo
Widać że jest tak źle w usa że głównemu analitykowi nie chce się więcej pisać.
obiektywny_komentator
Nie tylko głównemu analitykowi opadła już szczęka. Wszyscy jako tako ogarniający makroekonomię przyglądają się w ponurym milczeniu tej nowoczesnej ekonomii:
https://for.org.pl/pl/a/8104,erupcja-polityki-popytowej-zagraza-rozwojowi
itso_empty2 odpowiada obiektywny_komentator
e tam zwykła euforia od dawna o takim zjawisku wiadomo

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki