Rynek cydru podwoi się w ciągu trzech lat

W ciągu najbliższych trzech lat rynek cydru się podwoi. Kwitnącej kategorii bacznie przyglądają się co najmniej dwaj najwięksi producenci wódki.

(fot. Ambra / )

Analizujemy rynek cydru i zastanawiamy się nad wejściem — przyznał niedawno Monzer Elbrashy, dyrektor generalny  CEDC, producenta m.in. Żubrówki, lider rynku wódki. Okazuje się jednak, że w analizach CEDC nie jest jedyne.

Czy to rzeczywiście aż tak atrakcyjna kategoria? W Polsce cydr odmieniany jest przez wszystkie przypadki od czasu ogłoszenia rosyjskiego embarga w sierpniu zeszłego roku — w ramach „patriotycznego obowiązku" zagospodarowania polskich jabłek. Jego sprzedaż zaczęła się rodzić rok wcześniej, wraz z obniżoną od stycznia 2013 r. akcyzą, której stawka stała się porównywalna z obowiązującą piwo. W pierwszym roku nowych warunków sprzedaż cydru wyniosła 2 mln litrów — podaje Euromonitor International.

Więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~smok

nie z taką ceną , chyba że sprowadzany z Francji tam kosztuje od 4 zł do 15 zł ten z wyższej półki a u nas 12 zł to lekka przesada jak na kraj potęgę w produkcji jabłek , to wolę kupić Polską wódkę w Niemczech bo tam mnie kosztuje ok 15 zł i po co przepłacać ,dolewamy sok z pomarańczy ( bo tańsze ) i mamy lepszy napój smaczniejszy i na pewno zdrowszy

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mgm

ale się rzuciliście na ten alkohol... Alkohol podobnie jak narkotyki są znane tak długo jak sięga historia ludzkości i czy będzie sprzedawany czy robiony na własny użytek to i tak będzie go pełno. Osobiście uważam, że wszystko powinno być dozwolone - jak ktoś chce sobie szkodzić to i tak to zrobi, a czy to będzie piwo, cydr, wódka, marihuana, amfetamina, suplementy diety czy inne "lekarstwa" sprzedawane w aptekach (przede wszystkim przeciwbólowe, które są masowo nadużywane) albo papierosy - wszystko to są tylko środki, a nie przyczyny! I żadne zabranianie ich nie wyeliminuje, tylko spowoduje rozrost struktur mafijnych i zwiększenie cen tychże produktów, co z kolei jeszcze bardziej wykoleja uzależnionych, a co za tym idzie społeczeństwo jako całość.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~MistrzZurgo

proszę mi tu nie demonizować i nie udawać komunistycznych przodowników trzeźwości. i mieć większość Polaków za osoby nie potrafiące kontrolować siebie i swojego spożycia. kto nie chce, nie pije. a praktyka pokazuje że krowa która dużo muczy, dużo vody pije...

! Odpowiedz
1 0 ~EXO11

Handel narkotykami nie jest karalny ? Jest. Więc dlaczego pozwalamy na sprzedaż alkoholu ? Więcej osób co roku ginie od alkoholu niż od amfy, hery, dopalaczy i wszystkich dragów razem wziętych. Każdy Polak finansuje ogromne wydatki służb porządkowych i służby zdrowia związane z alkoholem. Dlaczego się na to godzimy ? Przestańmy kupować alkohol i podziękujmy producentom... choć powinniśmy ich nazywać zwykłymi dealerami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Mel

Producenci i sprzedawcy alkoholu dorabiają się na ludzkim nieszczęściu. Każdy kto ma silną wolę niech powie nie. Niech ci Panowie i Panie poszukają sobie innej, uczciwej roboty.

! Odpowiedz
1 0 ~Kris

Kolejny produkt przemycający alkohol do naszej diety. Nie twórzmy tu legendy. Ten napój zawiera etanol, którzy uzależnia i wyniszcza człowieka. To jest zwykły narkotyk. Najpierw cydr, potem piwo, potem mocniejsze używki. To prowadzi do chorób, wypadków na drogach, przemocy w rodzinie. Nie nabijajmy kabzy ludziom, którzy fundują nam te wszystkie patologie pod przykrywką pięknych słówek i reklam. Alkohol to narkotyk, nie ważne pod jaką nazwą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Black24

to ciekawe o ile zmniejszy się rynek piwa i wina..

! Odpowiedz
0 4 ~endi

Cydr mógłby być odrobinę tańszy , dopóki jego cena nie będzie niższa od ceny piwa ciężko będzie mu przebić się na rynku

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne