REKLAMA

Ryanair wprowadza kolejne opłaty. Zapłacisz lub staniesz w kolejce

Piotr Bożek2023-12-05 08:15, akt.2023-12-05 10:13redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-05 08:15
aktualizacja
2023-12-05 10:13

Jeśli ktoś kiedyś korzystał z usług tanich linii lotniczych, to nie jest zdziwiony tym, że co jakiś czas wprowadzają one opłaty za różne usługi. Pierwszeństwo wejścia, możliwość zabrania dodatkowej walizki to tylko przykłady. Okazuje się, że Ryanair wpadł na kolejny pomysł - informuje “Daily Mail”.

Ryanair wprowadza kolejne opłaty. Zapłacisz lub staniesz w kolejce
Ryanair wprowadza kolejne opłaty. Zapłacisz lub staniesz w kolejce
fot. Tupungato / / Shutterstock

Ryanair tym razem chce pobierać opłaty za możliwość pobrania elektronicznej karty pokładowej. Jakby się nad tym zastanowić, będzie trzeba zapłacić za “wybór” losowego miejsca w samolocie. 

Pasażerowie nie są tym razem pozbawieni wyboru. Jeśli nie zdecydują się na uiszczenie opłaty w wysokości od 8 do 21 funtów (40 - 106 zł), będą musieli ustawić się w kolejce na lotnisku, aby w ten sposób otrzymać wydrukowaną kartę pokładową.

Pracownicy londyńskiego lotniska powiedzieli “The Mail on Sunday”, że ta zmiana wywołała spore oburzenie wśród klientów. Vivien Lovrin zarezerwowała lot z Londynu do NIemiec w miniony czwartek.

Gdy nie zapłaciła za rezerwację miejsca, to po wprowadzeniu danych otrzymała komunikat z dalszymi instrukcjami. “Odprawa zakończona. Odbierz swoją katę pokładową już teraz i uniknij stania w kolejce na lotnisku, dodając miejsce”.

“Kiedy myślałeś, że Ryanair nie może upaść niżej, znaleźli sposób, aby zmusić cię do zakupu miejsca. Jak to jest legalne? Odprawa online nie ma na celu uniknięcia stania w kolejkach na lotnisku?” - pyta pasażerka.

Co na to Ryanair?

Jak na razie firma nie odpowiedziała na zarzuty, że zmusza klientów do zapłaty za elektroniczną kartę pokładową. “Daily Mail” dodało odpowiedź rzecznika Ryanaira.

“Pasażerowie mają możliwość wyboru miejsca za niewielką opłatą lub losowego przydzielenia miejsca bezpłatnie” - stwierdził. 

Do sprawy odniosło się Biuro Prasowe Ryanair. "Ta informacja jest fałszywa. Nie ma żadnych opłat za cyfrową kartę pokładową Ryanair. Każdy pasażer Ryanair może uiścić opłatę za wybór konkretnego miejsca w samolocie, jeżeli ma taką potrzebę, lub też zdecydować się na bezpłatny losowy przydział miejsca".

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (20)

dodaj komentarz
jaroslawzbigniew
O LOT wykupił komentarze? LOT dalej jest większą porażką niż Ryanair. Jest to linia warszawska i resztę kraju mają głęboko w powarzaniu. Nikt o zdrowych zmysłach nie chce się przesiadać w Warszawie w europejskich destynacjach. Wieczorem wszystko jest już opóźnione a po 2300 przekierowują loty do innych miast( cisza nocna - Jarek O LOT wykupił komentarze? LOT dalej jest większą porażką niż Ryanair. Jest to linia warszawska i resztę kraju mają głęboko w powarzaniu. Nikt o zdrowych zmysłach nie chce się przesiadać w Warszawie w europejskich destynacjach. Wieczorem wszystko jest już opóźnione a po 2300 przekierowują loty do innych miast( cisza nocna - Jarek śpi). Mam nadzieję, że pogonią towarzyszy Horały po zmianie rządu.
sloneczkodzg
Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie: LOT ma powody do dumy, niemiecka Lufthansa daleko w tyle
jaroslawzbigniew odpowiada sloneczkodzg
Ranking firmy walczącej o odszkodowania za opóźnione loty. Czytaj ze zrozumieniem.
maxykaz
Coś podobnego jak opłaty lotniskowe o ktorych dowiadujemy sie na którymś z etapów kupowania biletu. Tylko niech pokażą tę ekstra dopłatę w cenie biletu. Bo wydaje mi się ze ta dopłata nie będzie wliczona w cenę
xajmaq
Lot lata z większości lotnisk w Europie w stronę Polski. Ceny nie są już aż tak nieprzystępne. Obsługa miła i nie trzeba płacić za bzdury. Konkurencja rośnie dla takich tanich linii lotniczych.
pstrzezek
Ten bydłowóz (bo trudno to inaczej nazwać) jest środkiem transportu dla osób które nie potrafią sobie policzyć faktycznego kosztu podróży czyli łącznie z dojazdami, czekaniem, staniem na płycie lotnika w deszczu etc etc Brak szacunku do pasażera jest częścią usługi :) Podobnie jak brak szacunku do obsługi
pstrzezek
Sam założyciel linii przyznał że gdyby nie wymogi BHP to usunąłby toalety bo to dodatkowe miejsca plus wprowadził miejsca stojące. Taki to jest poziom
maxykaz odpowiada pstrzezek
on wszystko powie aby tylko o nim gadali.
and00 odpowiada maxykaz
Z tym że tutaj prawie na pewno mówił prawdę
lebero654
Masz inne korzystniejsze cenowo propozycje? Ryan chociaż jest w miarę punktualny w relacji z Węgrem.

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki