Ryanair: nowa polityka bagażowa od 15 stycznia

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Nie od listopada br., jak zapowiadano, ale od 15 stycznia 2018 r. zacznie obowiązywać nowa, zaostrzona polityka bagażowa w samolotach linii Ryanair. Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli mieć przy sobie dwie sztuki bagażu podręcznego.

O planowanych zmianach w Ryanairze pisaliśmy na łamach Bankier.pl na początku września. W związku z nadużyciami pasażerów wobec zasad przewozu bagażu podręcznego, na które powołuje się irlandzki przewoźnik, po wcześniejszych ostrzeżeniach, zmienia politykę.

Według pierwotnych doniesień nowe zasady przewozu bagażu miały obowiązywać już od listopada, jednak dziś biuro prasowe Ryanaira poinformowało o nowym terminie wejścia w życie zapowiadanych zmian. – Tym samym pasażerowie Ryanaira będą mieli więcej czasu do zapoznania się ze zmianami, szczególnie w okresie wzmożonych podróży podczas świąt – uzasadnia nowy termin przewoźnik.

Nowe zasady przewozu bagażu w Ryanairze będą obowiązywały od 15 stycznia 2018 r.
Nowe zasady przewozu bagażu w Ryanairze będą obowiązywały od 15 stycznia 2018 r. (YAY Foto)

Zgodnie z nowym regulaminem przewoźnika, od 15 stycznia tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli mieć przy sobie w czasie podróży dwie sztuki bagaży podręcznego (tzw. mały i duży bagaż podręczny). Żeby skorzystać z takiej możliwości, trzeba więc podróżować w ramach wyższych, dodatkowo płatnych taryf: Plus, Flexi Plus, Family Plus.

Pozostali podróżni (ze statusem non-priority) będą zmuszeni bezpłatnie przekazać większy bagaż podręczny do luku, a do kabiny pasażerskiej zabiorą jedynie mały bagaż o wymiarach nie przekraczających 35 x 20 x 20 cm, czyli niewielką torebkę, torbę z laptopem lub aparatem fotograficznym. Gdyby chcieli skorzystać z przywileju posiadania przy sobie dwóch sztuk bagażu podręcznego przy sobie, mogą zakupić pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) w cenie od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić je później, do 1 godziny przed lotem, za 30 zł.

Również 15 stycznia zacznie obowiązywać nowa, niższa opłata za bagaż rejestrowany w wysokości 105 zł (wcześniej 150 zł). Jednocześnie Ryanair podnosi limit bagażu rejestrowanego z 15 do 20 kg.

Jak wielokrotnie powtarzali przedstawiciele przewoźnika, zabieranie na pokład zbyt dużych bagaży podręcznych wydłużało czas wejścia na pokład, a w efekcie miało przełożenie na opóźnienia w lotach. Nakłonienie większości pasażerów do rozstania się z większą sztuką bagażu na czas podróży ma usprawnić proces odprawy i poprawić wskaźniki punktualności przewoźnika.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 bankierkomentuje

tym z Ryanair i O'Learemu sie juz calkowicie w tych pustych lbach poprzewracalo. mysla ze ludzie to OSLY. Pare dni temu oglosili ze mozna bilety kupowac az do pazdziernika 2018. co z tego, sprawdzilem tydzien po tygodniu za ok 9-12 mcy bilety na losowo wybrane trasy gdzie wiem ile taki bilet kosztuje kiedy jest tani i wyszlo ze sa drozsze od np. British Airways w Europie. ryze naiwniaki z wyspy, banda krętów nie potrafiaca sobie poradzic z brakiem pilotow.
porownalem tez bilet+dojazd do lotniska w dwoch miastach i wyszlo ze np. British Airways czy LOTem jest o min 1h krotsza podroz i tansza na calym bilecie o ok 200zl.

RYANAIR jest SKONCZONY

Pilotow dalej nie ma, ci co zostali rygorystycznie zazadali od ryzego powyzek o min 30-50% i musiala ta iralndzka IZDA wylozyc kase z gory bo innaczej grozilo to paralizem i pewnie po paru miesiacach bankructwem bo pojawilyby sie kary itd.

NIKT z moich znajomych nie kupil biletu w ciagu ostatnich 3 mcy w Ryanair kiedy zawsze sie u nich zaopatrywali. JA tez nie kupilem i nie kupie, kretaczy trzeba omijac szerokim lukiem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl