Ryanair: nowa polityka bagażowa od 15 stycznia

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Nie od listopada br., jak zapowiadano, ale od 15 stycznia 2018 r. zacznie obowiązywać nowa, zaostrzona polityka bagażowa w samolotach linii Ryanair. Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli mieć przy sobie dwie sztuki bagażu podręcznego.

O planowanych zmianach w Ryanairze pisaliśmy na łamach Bankier.pl na początku września. W związku z nadużyciami pasażerów wobec zasad przewozu bagażu podręcznego, na które powołuje się irlandzki przewoźnik, po wcześniejszych ostrzeżeniach, zmienia politykę.

Według pierwotnych doniesień nowe zasady przewozu bagażu miały obowiązywać już od listopada, jednak dziś biuro prasowe Ryanaira poinformowało o nowym terminie wejścia w życie zapowiadanych zmian. – Tym samym pasażerowie Ryanaira będą mieli więcej czasu do zapoznania się ze zmianami, szczególnie w okresie wzmożonych podróży podczas świąt – uzasadnia nowy termin przewoźnik.

Nowe zasady przewozu bagażu w Ryanairze będą obowiązywały od 15 stycznia 2018 r.
Nowe zasady przewozu bagażu w Ryanairze będą obowiązywały od 15 stycznia 2018 r. (YAY Foto)

Zgodnie z nowym regulaminem przewoźnika, od 15 stycznia tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli mieć przy sobie w czasie podróży dwie sztuki bagażu podręcznego (tzw. mały i duży bagaż podręczny). Żeby skorzystać z takiej możliwości, trzeba więc podróżować w ramach wyższych, dodatkowo płatnych taryf: Plus, Flexi Plus, Family Plus.

Pozostali podróżni (ze statusem non-priority) będą zmuszeni bezpłatnie przekazać większy bagaż podręczny do luku, a do kabiny pasażerskiej zabiorą jedynie mały bagaż o wymiarach nie przekraczających 35 x 20 x 20 cm, czyli niewielką torebkę, torbę z laptopem lub aparatem fotograficznym. Gdyby chcieli skorzystać z przywileju posiadania przy sobie dwóch sztuk bagażu podręcznego przy sobie, mogą zakupić pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) w cenie od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić je później, do 1 godziny przed lotem, za 30 zł.

Również 15 stycznia zacznie obowiązywać nowa, niższa opłata za bagaż rejestrowany w wysokości 105 zł (wcześniej 150 zł). Jednocześnie Ryanair podnosi limit bagażu rejestrowanego z 15 do 20 kg.

Jak wielokrotnie powtarzali przedstawiciele przewoźnika, zabieranie na pokład zbyt dużych bagaży podręcznych wydłużało czas wejścia na pokład, a w efekcie miało przełożenie na opóźnienia w lotach. Nakłonienie większości pasażerów do rozstania się z większą sztuką bagażu na czas podróży ma usprawnić proces odprawy i poprawić wskaźniki punktualności przewoźnika.

Malwina Wrotniak

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
23 6 londonern

Nie bez przyczyny maja ksywe Cry'an Air :) Sa rzeczywiscie nie do pobicia, jesli wczesniej zabukujesz bilet na lot w srodku tygodnia, nie w wakacje. Raz kupilem bilet znajomej za bodajze £9 - Gdansk - Londyn.
Ale fakt, ze ladowanie w nocy na Stansted jest lekkim hard corem. Mimo wszystko z Heathrow jezdzi Piccadilly i nie ma problemu zeby dostac sie do miasta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 18 bankierkomentuje

tym z Ryanair i O'Learemu sie juz calkowicie w tych pustych lbach poprzewracalo. mysla ze ludzie to OSLY. Pare dni temu oglosili ze mozna bilety kupowac az do pazdziernika 2018. co z tego, sprawdzilem tydzien po tygodniu za ok 9-12 mcy bilety na losowo wybrane trasy gdzie wiem ile taki bilet kosztuje kiedy jest tani i wyszlo ze sa drozsze od np. British Airways w Europie. ryze naiwniaki z wyspy, banda krętów nie potrafiaca sobie poradzic z brakiem pilotow.
porownalem tez bilet+dojazd do lotniska w dwoch miastach i wyszlo ze np. British Airways czy LOTem jest o min 1h krotsza podroz i tansza na calym bilecie o ok 200zl.

RYANAIR jest SKONCZONY

Pilotow dalej nie ma, ci co zostali rygorystycznie zazadali od ryzego powyzek o min 30-50% i musiala ta iralndzka IZDA wylozyc kase z gory bo innaczej grozilo to paralizem i pewnie po paru miesiacach bankructwem bo pojawilyby sie kary itd.

NIKT z moich znajomych nie kupil biletu w ciagu ostatnich 3 mcy w Ryanair kiedy zawsze sie u nich zaopatrywali. JA tez nie kupilem i nie kupie, kretaczy trzeba omijac szerokim lukiem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 13 fred_

E tam, przesadzasz. Ryanair nadal ma tanie bilety. Ostatnio patrzylem i ceny 50% tansze niz np Wizzair, 40% niz Lot.

! Odpowiedz
13 30 druzjan odpowiada fred_

Ale lądujesz na pastwisku i potem trzeba dojechać do miasta. Dolicz sobie 2 godziny + cena biletu albo taxi. Często samolot ląduje o 23:30, wtedy nie ma czym dojechać, zostaje taxi albo hotel na lotnisku.

Przy porównywaniu kosztów biletu ryanair wypada uwzględnić te dodatkowe bonusy. Wtedy może się okazać, że wcale nie jest tanio.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 geralt78 odpowiada druzjan

Ah te półprawdy… wszedłem sobie w loty na luty i można znaleźć spokojnie loty w normalnych godzinach (np. o 17:55), nie w środku tygodnia (tylko np. w poniedziałek lub piątek) i to za ceny 50-60 zł… pokaż mi inną linię , która pozwoliłaby na coś takiego? Lotniska na ogół nie są w centrum miasta, ale dojazd to na ogół koszt 12 euro… czyli nadal jesteśmy znacznie poniżej 150 zł… która inna linia lotnicza jest w stanie konkurować? Nie musisz korzystać, ok.. twoja wola. Ale nie zakłamuj rzeczywistości. Ja od x lat korzystam i zawsze jak sprawdzałem bilety to już z dojazdem było co najmniej o połowę taniej niż pozostali… co najmniej .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz