Ryanair: mniej samolotów i kolejne odwołane połączenia. Dotkną nawet 400 tys. pasażerów

Ryanair poinformował, że w związku z nową strategią, firma zmniejszy liczbę samolotów obsługujących loty o 25 (z 400) od listopada i o 10 (z 445) od kwietnia 2018 roku. Anulowanie rejsów wpłynie na plany wyjazdowe ok. 400 tys. pasażerów. 

(fot. Malwina Wrotniak / Bankier.pl)

Przewoźnik poinformował, że zmniejszenie floty pomoże wyeliminować ryzyko odwołania lotów w przyszłości i rozpocząć nowy rok z czystą kartą. Anulowane połączenia wpłyną na mniej niż 400 tys. pasażerów. Ryanair podał w informacji prasowej, że przekazał wiadomość wszystkim zainteresowanym klientom i zaoferował im wybór między zwrotem kosztów a alternatywnym lotem.

Dyrektor Ryanaira Michael O'Leary powiedział w stanowisku: "Serdecznie przepraszamy klientów, którzy zostali dotknięci odwołaniami w zeszłym tygodniu lub tymi zmianami harmonogramu ogłoszonymi dzisiaj. Chociaż ponad 99 proc. z naszych 129 milionów klientów nie będzie dotkniętych ewentualnymi odwołaniami lub zakłóceniami, głęboko żałujemy, że w ostatnim tygodniu klienci wzięli pod wątpliwość niezawodność naszej linii". 

Firma podała, że poszkodowani klienci otrzymują kupony podróżne (o wartości 40 euro w jedną stronę / 80 euro w dwie), które mogą posłużyć do zarezerwowania dowolnego lotu Ryanair wybranego przez nich w październiku w celu podróży między październikiem a marcem 2018. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl