REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ruszyła kontrola w spółkach Skarbu Państwa po dymisji Jackiewicza

2016-09-16 09:30
publikacja
2016-09-16 09:30

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński wystąpił do resortów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa, o informacje w sprawie umów zawieranych przez te spółki - poinformował w piątek rzecznik ministra Stanisław Żaryn.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Według rzecznika jest to rutynowe działanie, niezwiązane z dymisją ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

"Pan minister wysłał pisma do ministerstw, które nadzorują spółki Skarbu Państwa z prośbą o przesłanie informacji o tym, jakiego typu umowy obowiązywały w latach 2015-16" powiedział Żaryn PAP. "To nie jest żadna decyzja o wszczęciu kontroli, tylko pismo, które na razie zbiera informacje o podpisywanych umowach w tych latach" zaznaczył.

Resorty mają poinformować, z jakimi firmami i na jakie kwoty zawierały umowy podległe tym ministerstwom spółki. Jak powiedział Żaryn, pismo, datowane na 15 września, zostało wysłane do ministerstw i pełnomocnika rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. Do pisma została dodana lista 66 spółek, których ma dotyczyć informacja.

Jak podało w piątek Radio Zet, które poinformowało o piśmie koordynatora służb, w ramach kontroli, uzgodnionej z premier Beatą Szydło, służby mają sprawdzić umowy zewnętrzne zawierane przez spółki SP; na przesłanie informacji służby specjalne mają czas do końca września.

Żaryn zaznaczył, że "to na razie gromadzenie materiału, nie żadna formalna kontrola dokonywana przez którąś ze służb". Według rzecznika decyzja nie wiąże się z dymisją ministra Skarbu Państwa, lecz "raczej bieżący monitoring, rutynowa kontrola rządu nad spółkami, które są w gestii rządzących".

W czwartek premier odwołała Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa, uzasadniając to tym, że wypełnił on swoją misję. MSP ma być zlikwidowane do końca roku. Nawiązała także do kwestii nadzoru nad spółkami SP. "Będziemy - tak jak powiedział premier Jarosław Kaczyński - walczyć zdecydowanie i bezwzględnie z wszelkiego rodzaju patologiami, nie tylko w spółkach Skarbu Państwa" - powiedziała Szydło. Dodała, że na bieżąco odbywają się "przegląd i kontrola" w ministerstwach oraz wszystkich innych instytucjach, które jej podlegają.

Zręczna pani premier

Zręczna pani premier

Rozpalony płomień spekulacji wokół resortu, który nadzoruje warte miliardy, najważniejsze spółki polskiej gospodarki wcale nie zgasł.

Minister Dawid Jackiewicz wypełnił misję i może odejść — tak premier Beata Szydło wyjaśniła wczorajszą dymisję, pierwszą w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Ministerstwo Skarbu Państwa zostało przygotowane do wygaszenia. Rozpalony płomień spekulacji wokół resortu, który nadzoruje warte miliardy, najważniejsze spółki polskiej gospodarki wcale jednak nie zgasł. Podsycany plotkami płonie coraz mocniej - pisze Marcin Goralewski, zastępca redaktora naczelnego "Pulsu Biznesu".

(PAP)

brw/ bos/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~autor
PiS będzie sprawdzał co nakradli pisowcy?
~abc
Tym Kaczyński (i Kamiński) różni się od Tuska. Za pierwszej "dobrej zmiany" CBA złapało Lipca (swojego ministra sportu).

Tusk próbowałby wszystko zamieść pod dywan.
~stopTKM
Może wreszcie PiS pohamuje zapędy swoich ludzi z "dobrej zmiany". Bo to wstyd,żeby ludzie którzy powołują się nawartości narodowe i katolickie byli tak prostacko pazerni na pieniądze, stołki, podwyżki, premie. Trzeba przerwać te szaleństwo TKM i "time of my life".
~lolopindolo
Pismany wygrają następne wybory, o ile rzeczywiście zwalczą patologię i złodziejstwo w spółkach SP. Ile krzyku i podskoków pewnej grupy kodludzi będzie w trakcie, to ho, ho....
~rd
Skandal!!!!! Premier czekała aż poobsadzane zostaną wszystkie rady nadzorcze i teraz mówi, że zadanie zostało wykonane? Skandal. teraz też "po wszystkim": do akcji wkracza pan Kamiński? Żenada!!!! Przecież przeciętnie rozgarnięty człowiek wiedział kto to jest Misiewicz, Mastalerek i inni i jakie maja przygotowanie Skandal!!!!! Premier czekała aż poobsadzane zostaną wszystkie rady nadzorcze i teraz mówi, że zadanie zostało wykonane? Skandal. teraz też "po wszystkim": do akcji wkracza pan Kamiński? Żenada!!!! Przecież przeciętnie rozgarnięty człowiek wiedział kto to jest Misiewicz, Mastalerek i inni i jakie maja przygotowanie merytoryczne do pełnienia sprezentowanych im stanowisk w radach nadzorczych. To ta dobra zmiana?
~Olo
I o to chodzi by gonic zajaczka... Kto tego ulaskawionego buca zastapi w sledzeniu opozycji ? To sciema nad sciemami dla moherowych wyznawcow
~arek
Mydlenie oczu. Trzeba odzyskać parę stanowisk dla innych frakcji z PISu. Czy ktoś skontroluje udzielnego księcia protegowanego Ziobry prezesa PZU? Chłop z kasy ubezpieczyciela stworzył sobie własną tajną policje; inwigilującą, zakładającą podsłuchy. Opłaca tzw prawicowych dziennikarzy np Nisztora i buduje sobie imperium Mydlenie oczu. Trzeba odzyskać parę stanowisk dla innych frakcji z PISu. Czy ktoś skontroluje udzielnego księcia protegowanego Ziobry prezesa PZU? Chłop z kasy ubezpieczyciela stworzył sobie własną tajną policje; inwigilującą, zakładającą podsłuchy. Opłaca tzw prawicowych dziennikarzy np Nisztora i buduje sobie imperium rodziny Ziobry.
~ala
no i zlamuje sie dojna zmiana
~aaaa
heheh a potem ktos bedzie siedzial i klepal te dane, zeby po roku zobaczyc, ze w sumie to ciezko to ogarnac...

kurna tyle systemow, ktore pokaza na zywo powiazania spolek, ludzi itd... a tutaj listy, golebie pocztowe...
~niepelnosprawny_org
zaczynaja się, bedzie wszędzie kontrola, wyjdzie wiele brudów, wielu ktorzy byli szanowani okryje sie niesławą, ale niektórzy co byli "bardzo źli" okażą się lepsi lub nawet dobrzy...
poźniej samorządy, policja itp...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki