REKLAMA

Ruszyła druga edycja programu Biały Orlik 2011

2011-07-15 14:27
publikacja
2011-07-15 14:27
Celem inicjatywy jest rozwój i popularyzacja sportów zimowych. W ubiegłym roku w ramach programu na terenie polskich miast i gmin powstało 38 Białych Orlików - Hefal Serwis będący największym producentem sztucznych lodowisk w Polsce wykonał 10 realizacji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wdraża program budowy sezonowych lodowisk Biały Orlik 2011. Rządowy program zakłada powstanie lodowisk na terenie istniejącego już kompleksu sportowego, który został utworzony w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Inwestycja ta będzie w 50%. dotowana z budżetu Państwa.

Ilość wykonanych w ubiegłym roku realizacji pozwala nam optymistycznie myśleć o przetargach na tegoroczne projekty. Po pierwszym półroczu portfel zawartych już kontraktów sięga 13 mln zł, a właściwy sezon na lodowiska rozpocznie się w  IV kwartale. Prognozujemy, iż rok 2011 będzie znacznie lepszy od ubiegłego - mówi Mirosława Płużek, Dyrektor Finansowy Spółki. „Program ten poprzez popularyzację sportów zimowych, staje się płaszczyzną rozwoju dla polskich przedsiębiorstw, które działają w tym segmencie” - dodaje.

Pozycja spółki w branży przekłada się na odnotowane wyniki - w I kw. br. przychody wyniosły 4,9 mln zł i były o 35 % wyższe niż w okresie analogicznym ub.r., zysk netto wyniósł natomiast 139 tys. zł.

Rozszerzając działalność związaną z budową lodowisk Hefal Serwis oferuje usługi dedykowane rozwojowi wielofunkcyjnych obiektów sportowych. Spółka, w tym roku wprowadziła do swojej oferty poliuretanową nawierzchnię sportową stosowaną przy budowie boisk, bieżni, jak i placów zabaw.  Spółka jest również istotnym dostawcą ślusarki aluminiowej tj. fasady, okna, przeszklenia, zadaszenia głównie dla segmentu obiektowego.

--
Hefal SA od 2009 roku notowany jest na rynku NewConnect. Spółka zajmuję pozycję jednego z największych krajowych producentów aluminiowych konstrukcji budowlanych. Posiada również ok. 70 % udziałów w rynku krajowych sztucznych lodowisk, zajmując pozycję lidera tego segmentu.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~analityk
Szanowni Państwo
Spółka Hefal nie realizuje 70% lodowisk w Polsce. "Białych Orlików wg programi Min Spotu i Tutystyki było zrealizowanych 36 jak to się ma do 10 realizacji. Uprzejmie informuję iż na tym rynku jest jeszcze ok. 6 innych firm które miały ilościowo więcej realizacji z tymi poza programem Biały Orlik
Szanowni Państwo
Spółka Hefal nie realizuje 70% lodowisk w Polsce. "Białych Orlików wg programi Min Spotu i Tutystyki było zrealizowanych 36 jak to się ma do 10 realizacji. Uprzejmie informuję iż na tym rynku jest jeszcze ok. 6 innych firm które miały ilościowo więcej realizacji z tymi poza programem Biały Orlik włącznie. Firma realizowała szereg szkoleń w tym zakresie reklamując się że patronem jest Ministerstwo Sporu i Turystyki - bzdura.
Szanowny Pan Minister Giersz w tej sprawie złożył stosowne oświadczenie
"Komunikat w sprawie proponowanych przez firmy szkoleń
Dodano: 29 kwietnia 2011
Oficjalne informacje na temat programu „Biały Orlik” opublikowane zostaną po opracowaniu założeń do programu na rok 2011.
W związku z napływającymi informacjami na temat warsztatów i szkoleń dotyczących budowy lodowisk w ramach ministerialnego programu „Biały Orlik” Ministerstwo Sportu i Turystyki niniejszym informuje, że wyżej wymienione warsztaty i szkolenia stanowią inicjatywę prywatną. Ministerstwo nie ponosi odpowiedzialności za ich program i przekazywane informacje. Organizatorzy nie uzgadniali ich treści z Ministerstwem. Oficjalne informacje na temat programu „Biały Orlik” opublikowane zostaną po opracowaniu założeń do programu na rok 2011.

Serdecznie pozdrawiam -

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki