REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ruszyła II edycja wakacyjnych praktyk studenckich w lokalnych organizacjach pozarządowych

2009-08-05 06:20
publikacja
2009-08-05 06:20
Dodaj Bankier.pl w Google
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Citi Handlowy są organizatorami wakacyjnych płatnych praktyk studenckich w organizacjach pozarządowych (NGO). W tym roku projekt praktyk skierowany jest do studentów dziennych i wieczorowych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Instytutu Polityki Społecznej, Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierunku Socjologia w Collegium Civitas.
Do udziału w programie praktyk zakwalifikowało się 70 studentów, którzy zostali wyłonieni w ramach odrębnych rekrutacji przeprowadzonych na poszczególnych wydziałach. Program rozpoczął się serią szkoleń na temat pozyskiwania finansów dla organizacji oraz współpracy z mediami. Po odbyciu szkoleń, studenci na prawie 3 tygodnie wyjeżdżają do jednej z działających lokalnie organizacji pozarządowej należącej do  sieci Lokalnych Organizacji Grantowych (LOG). Będą m.in. brać udział w prowadzeniu badań socjologicznych (na temat diagnozy potrzeb lokalnych czy postrzegania lokalnych organizacji), organizowaniu lokalnych wydarzeń otwartych oraz będą współpracować przy tworzeniu ofert dla darczyńców, wniosków aplikacyjnych i materiałów promocyjnych. Będą także monitorować projekty, które uzyskały wsparcie od LOG.

Po zakończeniu programu studenci będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy reportaż dotyczący ich doświadczeń z praktyk i wygrać jedną z nagród pieniężnych ufundowanych przez Citi Handlowy.

Projekt finansowany jest przez Citi Handlowy. Studenci otrzymają wynagrodzenie w wysokości ok. 2000 zł na pokrycie kosztów przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia. Wyjazd może stanowić zaliczenie praktyk na uczelni. Po zakończeniu praktyk, uczestnicy uzyskają certyfikaty wystawione przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce.

/ Citi Handlowy
Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Rektor UW chce zdobyć kapitał żelazny i emitować obligacje. „Na dobry początek przydałoby się 10 mld zł”
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca, płaca i kariera

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki