REKLAMA

Ruszył proces Rywina

2013-05-07 13:46
publikacja
2013-05-07 13:46
Na ławie oskarżonych w sumie 12 osób, w tym znany producent filmowy Lew Rywin. Przed warszawskim sądem rozpoczął się proces dotyczący korupcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Prokurator w całości odczytał akt oskarżenia, ale jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy jeden z adwokatów Lwa Rywina, mecenas Jacek Pietrzak, przekonywał, że zarzuty oparte na zeznaniach świadka koronnego budzą bardzo wiele wątpliwości.

Dotyczą one chociażby szczegółów przytaczanych faktów o których - zdaniem adwokata - świadek koronny nie mógł wiedzieć. Tymczasem prokurator podtrzymał akt oskarżenia.Jego zdaniem, zeznania skruszonego przestępcy zostały potwierdzone przez kolejnych świadków.

Według śledczych, zamieszani w korupcyjny proceder mieli obiecywać skazanym pomoc w odroczeniu wykonania kary. W tym celu miano korumpować lekarzy, którzy za łapówki mieli tworzyć fikcyjne dokumentacje medyczne czy opinie lekarskie. Na tej podstawie sądy decydowały o odraczaniu kar.

Lwa Rywina i jego syna CBA zatrzymało w maju 2009 r. Obu zarzucono, że w 2005 r. mieli nakłaniać Konrada T.,( świadka koronnego) do wręczenia i wręczyć mu 210 tysięcy złotych łapówki za pośrednictwo w organizowaniu fałszywych dokumentów o stanie zdrowia, które miały pomóc producentowi w uniknięciu odbycia kary 2,5 roku więzienia za pomoc w płatnej protekcji wobec Agory.

Wszystkim oskarżonym w sumie przedstawiono 40 zarzutów. Grożą im kary do 8 lub do 10 lat pozbawienia wolności.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ksenia Maćczak/magos
Źródło:IAR
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: O tym mówią ludzie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki