REKLAMA

Rusza letnia wyprzedaż na Steamie. "Cyberpunk 2077" rekordowo tani

2021-06-25 12:28
publikacja
2021-06-25 12:28
Rusza letnia wyprzedaż na Steamie. "Cyberpunk 2077" rekordowo tani
Rusza letnia wyprzedaż na Steamie. "Cyberpunk 2077" rekordowo tani
/ Bankier.pl

Platforma Steam znów zalała graczy przecenami. W tegorocznej edycji letniej wyprzedaży nie zabrakło i zniżek na polskie gry. Rekordowo tanio można nabyć np. "Cyberpunka 2077" od CD Projektu. 

Kupowanie gier na promocjach to strategia wielu graczy, by taniej nabyć pożądany tytuł. Oczywiście rynek nieco się zmienił i np. w Epic Store można niektóre hity trafić za darmo, jednak nadal jest to biblioteka dość wąska. Dodatkowo wciąż w zestawieniu platform króluje nie Epic, a Steam, który właśnie ruszył z kolejną falą wyprzedaży. Mowa o dorocznej letniej wyprzedaży, która w tym roku rozpoczęła się 24 czerwca i potrwa do 8 lipca do godziny 19:00 czasu polskiego.

Promocja objęła duży wachlarz różnorodnych tytułów, w tym m.in. "Crusader Kings III", "Red Dead Redemption 2", "Gears 5", "Transport Fever 2", "Terraria", "Shadow Warrior 2", "Forza Horizon 4", "Mass Effect", "Hades", "Rust", "Titanfall 2", "Valheim", "Raft", "Iron Harvest", czy "No Man's Sky".

Nie brakuje i polskich akcentów, a największe emocje budzi oczywiście "Cyberpunka 2077" od CD Projektu. Polscy klienci grę mogą nabyć za 133 zł, czyli z 33 proc. upustem. Warto dodać, że tytuł był już przeceniany, jednak wówczas upust wynosił 20 proc. Obecna promocja jest więc okazją do najtańszego nabycia "Cyberpunka" poprzez sklep Steama.

Póki co "Cyberpunk" obecny jest w czołówce zestawienia, jednak nie w ścisłej. W zestawieniu globalnych bestsellerów znajdujących się w promocji zajmuje 11 miejsce. Ustępuje m.in. znajdującym się na podium "Sekiro", "Halo" oraz "Sea of Thieves". Wyprzeda go także m.in. rok starsze "Red Dead Redemption 2", które również jest przecenione o 33 proc. To dość wdzięczny przykład, bowiem to gry z podobnego koszyka. Warto dodać, że "RDR2" pierwszą przecenę o 33 proc. na Steamie zanotowało we wrześniu 2020 roku, czyli dziesięć miesięcy po premierze na PC. W przypadku "Cyberpunka" mowa o sześciu miesiącach.

Kolejną przecenioną polską grą obecną w rankingu najlepiej sprzedających się tytułów w ofercie specjalnej jest przeceniony o 80 proc. "Wiedźmin 3" (obecnie 26 miejsce). W promocji znajdują się także inne polskie gry m.in. od 11bit studios (m.in. "Frostpunk" i "This War of Mine"), szeroko rozumianej grupy PlayWay (m.in. "House Flipper", "CMS2018", "Thief Simulator", czy "Farm Manager 2021"), czy PCF ("Outriders").

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Ponad 130 zł fakt,, tani jak barszcz''????? .
sssd
Panie redaktorze, krótkie pytanie: Dlaczego w artykule nie ma żadnej wzmianki na temat trzeciej najpopularniejszej obecnie gry po grach od studia CDPR czyli CP2077 oraz Wiedźminie 3. Chodzi oczywiście o Green Hell od studia Creepy Jar. Gra niedawno sprzedała ponad 2mln sztuk i na obecnym Summer Sale notuje bardzo dobre Panie redaktorze, krótkie pytanie: Dlaczego w artykule nie ma żadnej wzmianki na temat trzeciej najpopularniejszej obecnie gry po grach od studia CDPR czyli CP2077 oraz Wiedźminie 3. Chodzi oczywiście o Green Hell od studia Creepy Jar. Gra niedawno sprzedała ponad 2mln sztuk i na obecnym Summer Sale notuje bardzo dobre pozycjonowanie!
ekwador15
ale sukces 2 mln. gra niczym sie nie wyroznia spośród wielu jakie wychodza. co kupiles akcje i oczekujesz dobrych newsow xd?
sssd odpowiada ekwador15
Komentarz godny podziwu!

1. Co to za sukces te 2 mln? No nie wiem! Pokaż mi inne spółki na GPW, które taki sukces osiągnęły? Uważaj tylko żeby Ci palców na ręce starczyło jak będziesz je wyliczał skoro to żaden sukces :D

2. Gra niczym się nie wyróżnia spośród wielu jakie wychodzą? No tak! Bo oceny
Komentarz godny podziwu!

1. Co to za sukces te 2 mln? No nie wiem! Pokaż mi inne spółki na GPW, które taki sukces osiągnęły? Uważaj tylko żeby Ci palców na ręce starczyło jak będziesz je wyliczał skoro to żaden sukces :D

2. Gra niczym się nie wyróżnia spośród wielu jakie wychodzą? No tak! Bo oceny na poziomie 90% z tych 2 milionów sprzedanych dają do zrozumienia, że to nic innego jak kolejny gniot jakich pełno!

3. Kupiłeś akcje i oczekujesz dobrych newsów? Jasne, że kupiłem! Od czasu zakupu poszły 300% w górę a w tym roku Creepy Jar szacuję, że wzrośnie o kolejne 100% (patrz udany debiut konsol + kolejny milion sprzedanych sztuk na PC w '21) czyli będzie to już tylko 600% od zakupu! Dodatkowo nowy projekt Chimera w drodze, który potencjał ma mieć dużo większy niż ten marny GH, który jest 3 najlepiej sprzedającą się polską grą a więc dojdzie kolejne 100-200% pod premierę Chimery czyli będzie to już jakieś 1200-2400% ROI w zaledwie 3 lata! Słabo? Pewnie trochę tak :)

Tylko jak pociąg zacznie odjeżdżać to nie płacz w chusteczkę, że zostałeś na peronie xd?
cwaniak07
Kto inny jak nie Torchała może wypisywać takie "torchalizmy"o CDR. Ciekawe co go boli. Nigdy nie napisał nic dobrego o CDR.
jasiek2017
Gra od pół roku w sprzedaży a już zalicza połowiczne dno mimo poprawek.
Miał być szał a wyszedł kibel.
Tylko Wiesiek 4 może uratować CDP przed zejściem poniżej 100 pln.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki