Portal rekrutacyjny działający jak randkowy. Rusza nowa usługa OLX

Spot by OLX to nowa usługa, która ma za zadanie łączyć osoby szukające pracy z pracodawcami. Jak to działa? Rekruter ma dać "lajka" profilowi potencjalnego pracownika, aby pokazać, że firma jest zainteresowana współpracą. Trochę jak na popularnym Tinderze.

(Pexels)

 Potencjalny kandydat bezpłatnie zakłada w naszym serwisie swój profil i uzupełnia go o standardowe informacje dotyczące doświadczenia, umiejętności. Innowacyjność polega na łatwym powiadamianiu kandydatów o zainteresowaniu przez „lajka” ich profilu ze strony rekruterów, a w przypadku zainteresowania z obu stron pojawia się duża szansa na zatrudnienie – wyjaśnia Tomasz Grzechnik z OLX w informacji przesłanej mediom. 

Autorzy projektu przekonują, że narzędzie pozwoli im zaoszczędzić czas, ponieważ wystarczy zaczepienie kandydata, aby zainteresować go ofertą. 

– Dzięki temu narzędziu mamy dostęp do różnorodnej bazy kandydatów. Widzimy, jakie osoby są otwarte na zmianę pracy oraz jakie są ich oczekiwania względem pracodawcy. Kandydaci mają też możliwość oceny naszych ogłoszeń – polubienia lub odrzucenia. Dzięki Spot otrzymujemy kontakt tylko do osoby, która jest zainteresowana naszym ogłoszeniem, co niewątpliwe wpływa na czas oraz skuteczność. Możemy też podejrzeć w profilu kandydata procent dopasowania użytkownika do naszego ogłoszenia względem np. lokalizacji, oczekiwań finansowych – komentuje specjalistka ds.rekrutacji w INEA, która miała już okazję korzystać z narzędzia dostępnego dotychczas dla Poznania od lutego br.

"Lajki" przypominają nieco znaną z serwisu randkowego Tinder opcję lajkowania profilu osoby, którą jesteśmy zainteresowani.

Znacznie bardziej rozbudowaną formę ma usługa Pracuj.pl, gdzie po pełnym uzupełnieniu profilu rekruterzy mogę skontaktować się z kandydatem. Trudno ocenić, czy "lajk" zachęci potencjalnego pracownika do zainteresowania się ofertą. 

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 1 zzibi2

tinder, zatrudnienie.. tak to widzę:
przeglądam i wybieram kandydatkę, zapraszam na rozmowę o pracę do biura i uzależniam zatrudnienie od poziomu jej obsługi/bądź płacę za jednorazowe spotkanie..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne