REKLAMA

Portal rekrutacyjny działający jak randkowy. Rusza nowa usługa OLX

2019-10-30 12:20
publikacja
2019-10-30 12:20

Spot by OLX to nowa usługa, która ma za zadanie łączyć osoby szukające pracy z pracodawcami. Jak to działa? Rekruter ma dać "lajka" profilowi potencjalnego pracownika, aby pokazać, że firma jest zainteresowana współpracą. Trochę jak na popularnym Tinderze.

fot. / / Pexels

 Potencjalny kandydat bezpłatnie zakłada w naszym serwisie swój profil i uzupełnia go o standardowe informacje dotyczące doświadczenia, umiejętności. Innowacyjność polega na łatwym powiadamianiu kandydatów o zainteresowaniu przez „lajka” ich profilu ze strony rekruterów, a w przypadku zainteresowania z obu stron pojawia się duża szansa na zatrudnienie – wyjaśnia Tomasz Grzechnik z OLX w informacji przesłanej mediom. 

Autorzy projektu przekonują, że narzędzie pozwoli im zaoszczędzić czas, ponieważ wystarczy zaczepienie kandydata, aby zainteresować go ofertą. 

 Dzięki temu narzędziu mamy dostęp do różnorodnej bazy kandydatów. Widzimy, jakie osoby są otwarte na zmianę pracy oraz jakie są ich oczekiwania względem pracodawcy. Kandydaci mają też możliwość oceny naszych ogłoszeń – polubienia lub odrzucenia. Dzięki Spot otrzymujemy kontakt tylko do osoby, która jest zainteresowana naszym ogłoszeniem, co niewątpliwe wpływa na czas oraz skuteczność. Możemy też podejrzeć w profilu kandydata procent dopasowania użytkownika do naszego ogłoszenia względem np. lokalizacji, oczekiwań finansowych – komentuje specjalistka ds.rekrutacji w INEA, która miała już okazję korzystać z narzędzia dostępnego dotychczas dla Poznania od lutego br.

"Lajki" przypominają nieco znaną z serwisu randkowego Tinder opcję lajkowania profilu osoby, którą jesteśmy zainteresowani.

Znacznie bardziej rozbudowaną formę ma usługa Pracuj.pl, gdzie po pełnym uzupełnieniu profilu rekruterzy mogę skontaktować się z kandydatem. Trudno ocenić, czy "lajk" zachęci potencjalnego pracownika do zainteresowania się ofertą. 

WS

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zzibi2
tinder, zatrudnienie.. tak to widzę:
przeglądam i wybieram kandydatkę, zapraszam na rozmowę o pracę do biura i uzależniam zatrudnienie od poziomu jej obsługi/bądź płacę za jednorazowe spotkanie..

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki