REKLAMA

Rudolph Giuliani po raz pierwszy w Polsce

2006-10-24 08:25
publikacja
2006-10-24 08:25
Bohater jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii świata - ataku na World Trade Center - Rudolph Giuliani, legendarny ex-burmistrz Nowego Jorku po raz pierwszy przyjechał do Polski na zaproszenie Institute for International Research i Gazety Prawnej (Grupa Wydawnicza Infor S.A.).

Rudolph Giuliani wygłosił wykład na temat PRZYWÓDZTWA dla grupy ponad 300 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej przedsiębiorstw o kapitale polskim i zagranicznym, reprezentującej wszystkie branże.

Przywództwo według Rudolpha Giulianiego składa się z kilku zasad, których trzeba przestrzegać. Wśród nich wymienia między innymi: „… otaczaj się wybitnymi ludźmi, miej przekonania i przekazuj je innym, bądź przykładem, stawiaj czoła tyranom, rób wszystko po kolei, bądź lojalny, nieustannie się przygotowuj, mniej obiecuj, a obietnice spełniaj z nawiązką, niczego nie zakładaj z góry…”. Kierując się swoimi zasadami przywództwa uzdrowił finanse miasta Nowy Jork i osiągnął spektakularny sukces w walce z przestępczością. „… w 1990 roku w Nowym Jorku padł niesławny rekord 2245 zabójstw. 1 stycznia 1994 roku Rudolph Giuliani został burmistrzem, w tym samym roku liczba zabójstw spadła o około 20% w stosunku do roku 1993 - z 1946 do 1561. W roku 1996 liczba ta spadła poniżej tysiąca. W 2001 - ostatnim roku jego rządów w mieście miały miejsce jedynie 642 morderstwa. W ciągu ośmiu lat nastąpił spadek o 67%.”*

Mottem przewodnim działań Institute for International Research jest „wiedza najwyższej próby”, takie hasło obliguje do zapraszania prelegentów, którzy taką właśnie wiedzę prezentują. Kilka razy w roku organizujemy spotkania z największymi światowymi autorytetami. Gościliśmy już Toma Petersa, Philipa Kotlera, Michaela Portera czy Roberta Kaplana.

Rudolph Giuliani jest jednym z największych, niekwestionowanych autorytetów i bohaterów współczesności. Jego biuro codziennie dostaje kilkanaście zapytań o możliwość wystąpienia Giulianiego podczas różnych spotkań biznesowych i politycznych, a zwłaszcza teraz, kiedy wymieniany jest wśród najpoważniejszych kandydatów na fotel prezydenta USA w wyborach 2008 intensywność tych potencjalnych spotkań jest jeszcze większa. - powiedziała Katarzyna Łasak, Dyrektor Generalny Institute for International Research. Dlatego, tym bardziej jestem dumna, że przyjął właśnie nasze zaproszenie. Uważam, że 16 października jest datą prestiżowego, jednego z ważniejszych spotkań elity biznesu.”

* dane zaczerpnięte z książki „Przywództwo” - Rudolph Giuliani, Wydawnictwo „M”, Kraków 2003r.

Organizatorzy spotkania:

Institute for International Research Sp. z o.o jest polskim przedstawicielstwem IIR Global - międzynarodowej firmy organizującej prestiżowe konferencje i seminaria dla najwyższej kadry zarządzającej, która działa na świecie od ponad 30 lat.

Gazeta Prawna (Grupa Wydawnicza INFOR SA) Ogólnopolski dziennik gospodarczy, na łamach którego prezentowane są bieżące wydarzenia biznesowe oraz przystępne i użyteczne interpretacje przepisów podatkowych, prawa pracy i prawa gospodarczego.

Partner strategiczny: - IBM Polska

Partner: - Polskie Linie Lotnicze LOT, Sofitel Victoria Warsaw, Get IT

Sponsor: - TU Allianz Polska SA, Netia SA, Securitas Polska

Media Patron: - Warsaw Business Journal, Manager Magazin, Financial Times, Wprost, TVN 24, Radio PIN, Bankier.pl

Sylwetka Rudolpha Giulianiego

Rudolph Giuliani, wnuk włoskich imigrantów, nowojorczyk z urodzenia, prawnik z wykształcenia, karierę w służbie publicznej rozpoczynał w sądownictwie, kontynuował ją w prokuraturze. W 1981 roku znalazł się w ministerstwie sprawiedliwości, piastując trzecie pod względem ważności stanowisko w resorcie. Dwa lata później został prokuratorem federalnym.

Giuliani jako republikanin, dwukrotnie wygrał wybory na burmistrza w demokratycznym Nowym Jorku. W 1993 r. wygrał wybory przewagą 44 tysięcy głosów. W kolejnych wyborach zagłosowało na niego 57 procent wyborców. Kampanie wyborcze prowadził pod hasłami poprawy jakości życia codziennego mieszkańców, wydźwignięcia z zapaści nowojorskich szkół oraz ożywienia gospodarczego miasta. Pod wieloma względami osiągnął to, co zamierzał. Znacznie obniżył podatki, zlikwidował deficyt budżetowy Nowego Jorku, ograniczył biurokrację i - co najbardziej rozsławiło jego imię - radykalnie zmniejszył poziom przestępczości w mieście. Do Nowego Jorku zaczęły ściągać pielgrzymki samorządowców, chcących na własne oczy zobaczyć, jak to się robi.

Przeciwnicy burmistrza wykorzystywali jego osobiste i zdrowotne problemy, zarzucając mu, że ma trudności z podołaniem obowiązkom. Krytyka ta skończyła się wraz z terrorystycznym atakiem na World Trade Center. Giuliani, w obliczu tragedii, po raz kolejny zademonstrował, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Powszechnie szanowany za postawę w trakcie akcji ratunkowej po zamachu terrorystycznym na World Trade Center, został uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2001 przez Tygodnik Time. Z rąk królowej Elżbiety II otrzymał Order Imperium Brytyjskiego.

Znakomity przywódca, silna osobowość, wizjoner i menedżer. W styczniu 2002 r. założył firmę Giuliani Partners LLC, stworzoną, aby pomagać liderom w rozwiązywaniu krytycznych problemów, przyspieszać rozwój, budować wizerunek i markę ich organizacji. Sukces, według Giuliani Partners, oparty jest na sześciu fundamentalnych zasadach:

INTEGRALNOŚĆ*OPTYMIZM*ODWAGA*PRZYGOTOWANIE*KOMUNIKACJA*ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W 2002 r. Giuliani został uznany za "Konsultanta Roku" przez Consulting Magazine, flagowe wydawnictwo sektora doradczego.
Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki