Ruch Kukiza ujawnia listy wyborcze

Paweł Kukiz "jedynką" w Warszawie, Krzysztof Bosak - w Zielonej Górze, Piotr "Liroy" Marzec - w Kielcach. Komitet Wyborczy Kukiz'15 ustami swojego lidera, na nagraniu na Facebooku, ujawnił po trzech najwyżej ulokowanych kandydatów do Sejmu z każdego okręgu.

Na listach znalazło się kilku znanych działaczy Ruchu Narodowego. Obok Bosaka są nimi: Robert Winnicki - numer jeden w Legnicy czy były europoseł Sylwester Chruszcz - na drugim miejscu listy w Szczecinie. Są też osoby związane z Kongresem Nowej Prawicy, jak otwierający listę w Gdyni Artur Dziambor oraz Unią Polityki Realnej - jak jej prezes Bartosz Jóźwiak (startuje w Koninie).

Jednym z najbardziej znanych nazwisk na listach Kukiz'15 jest Kornel Morawiecki - działacz antykomunistycznej opozycji w czasach PRL, założyciel Solidarności Walczącej, który o mandat powalczy z pierwszego miejsca we Wrocławiu.

W Płocku "jedynkę" dostał Marek Jakubiak - przedsiębiorca, właściciel Browarów Regionalnych. Z kolei w okręgu opolskim komitet Kukiz'15 wystawia Janusza Sanockiego, byłego burmistrza Nysy, bliskiego współpracownika Pawła Kukiza.

IAR/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~podatnik

Ciekawe jak Kukiz całe to towarzystwo od Morawieckiego(idealista) po Bosaka( wszystko zawdzięczający Giertychowi) po Sanockiego(polityka-pragmatyka) utrzyma w kupie?

! Odpowiedz
0 0 ~Gnida

On sra ba trzymanie tego w kupie. Obiecuje tylko rozwalić system a do tego chaotycznie dobrani ludzie wystarczą. Do budowania już nie, ale nic takiego jak budowanie nie obiecał.

! Odpowiedz
0 0 ~c2h5oh

I dzięki nim ma być w tym kraju lepiej :))))

! Odpowiedz
0 3 ~ele

Panie Kukiz, nadal nie wiem co Pan ma zamiar zmienić. Rozwalić system - można - ale co w zamian ? Tego od Pana się nie dowiedziałem !!! Na temat gospodarki też Pan się nie wypowiada lub ogólnikowo. Jestem przedsiębiorcą od ponad 20 lat. Siłą rzeczy muszę ogarniać ekonomię, moim zdaniem jest Pan dla gospodarki cholernie niebezpieczny. Wszyscy lubimy krytykować, ale nie uznaję krytyki za którą nie stoją konkretne i przemyślane propozycje zmian

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil