REKLAMA

Rozpoczęła się największa impreza w tej części świata

2013-08-01 16:04
publikacja
2013-08-01 16:04

Tuż po godzinie 15 w czwartek na dużej scenie został oficjalnie otwarty XIX Przystanek Woodstock. Festiwal w Kostrzynie nad Odrą (woj. Lubuskie). "Tylu Was tu jeszcze na otwarciu nigdy nie było" - powiedział Jerzy Owsiak, twórca tej muzycznej imprezy.

Tłumy ludzi, samoloty na niebie, które utworzyły biało-czerwoną flagę i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze na scenie. W takich okolicznościach dokonało się oficjalne otwarcie XIX już Przystanku Woodstock. Tradycyjny sygnał początku imprezy dał zawiadowca stacji w Żarach Roman Polański. "W imieniu PKP XIX Przystanek Woodstock, województwo Lubuskie, Kostrzyn nad Odrą odjazd!" wygłosił ze sceny Polański.

Pod dużą sceną pojawiło się całe morze woodstockowiczów. Jak przyznał Jerzy Owsiak tylu ludzi na otwarciu jeszcze nie było. "Tylu Was tu jeszcze na otwarciu nigdy nie było. Wyglądacie pięknie! - krzyczał ze sceny wyraźnie zadowolony twórca Przystanku.

Po oficjalnym otwarciu Festiwalu dużą sceną zawładnęła muzyka, która będzie na niej rozbrzmiewać przez najbliższe trzy dni. Jako pierwszy przed woodstockowiczami wystąpił Kamil Bednarek.

O godzinie 17-tej na Przystanku Woodstock ucichnie muzyka i zabrzmią syreny, aby uczcić 69. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W czwartek wystąpią jeszcze m.in. Atari Teenage Riot, Big Cyc, Ugly Kid Joe oraz Gooral & Mazowsze.

XIX Przystanek Woodstock trwać będzie trzy dni - zakończy się 3 sierpnia. (PAP)

mp/ abe/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~zapata
to ze ciebie to interesuje nie znaczy ze kogods innego musi. zakmnij sie domu i caly dzien sie modl za poleglych a inni niech robia co chca
~Ekonom.
Jeśli piszesz po polsku, masz też pewnie polski dowód osobisty (obywatelstwo), jesteś członkiem tego narodu, społeczeństwa, to szanowanie i pielęgnowanie historii jest Twoim świętym obowiązkiem! W końcu najpewniej to ten kraj Ciebie wykarmił, wykształcił, a Ty co mu w zamian dajesz? Mnie też się nie podoba, że Woodstock Jeśli piszesz po polsku, masz też pewnie polski dowód osobisty (obywatelstwo), jesteś członkiem tego narodu, społeczeństwa, to szanowanie i pielęgnowanie historii jest Twoim świętym obowiązkiem! W końcu najpewniej to ten kraj Ciebie wykarmił, wykształcił, a Ty co mu w zamian dajesz? Mnie też się nie podoba, że Woodstock jest tego samego dnia, co rocznica Powstania, bo to Ci młodzi ludzie kiedyś będą się pewnie zastanawiać: "Polska? A po co mi to! Ważne, że mam co do garnka włożyć! A Powstanie? Że też im się chciało!"
~azur
W czasie rocznicy Powstania Warszawskiego,taki spęd motłochu.A młodzi kilkunastoletni chłopcy i dziewczęta oddawali swoje życie za wolną Polskę wtedy.Dziczy przystankowa!

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki