PIT-y do końca maja. Resort finansów przesunął termin rozliczeń, ale nie dla wszystkich

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja - poinformowało Ministerstwo Finansów.

(fot. Vojtech / Pexels)

Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego - informuje resort.

PIT-37 i PIT-38 nadal do końca kwietnia

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja, korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego - podaje Ministerstwo Finansów.

KWS, MF

Źródło: Bankier24
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 16 specjalnie_zarejestrowany2

propaganda tvp/pap kontra rzeczywistość

! Odpowiedz
3 17 sammler

Złożenie PIT-36 po 30 kwietnia z automatu ma być traktowane jako "czynny żal", czyli wniosek o niepodleganie karze za niedotrzymanie terminu. NIE jest to więc automatyczne wydłużenie czasu na złożenie PIT. Przynajmniej tak mówi projekt.

Nie ma też w projekcie zwolnienia z odsetek za zwłokę, więc jeżeli ktoś ma niedopłatę i odsetki wyniosą więcej niż 8,70, powinien wpłacić całą kwotę do 30 kwietnia, jeżeli tych odsetek chce uniknąć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 zenonn

Jakie PITy przesunęli?

https://strefabiznesu.pl/koronawirus-i-tarcza-antykryzysowa-31032020-r-pit-za-2019-rok-jednak-tylko-do-30-kwietnia-co-z-biezacymi-zaliczkami-na-podatek/ar/c1-14876737

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.