REKLAMA

Rowery miejskie wracają na ulice Warszawy

2020-05-04 12:06
publikacja
2020-05-04 12:06
fot. F Armstrong Photography / Shutterstock

Od 6 maja będą dostępne rowery Veturilo. Pojazdy będą dezynfekowane przez operatora systemu - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W związku z zakazem korzystania z rowerów miejskich, terminale Veturilo są wyłączone od 1 kwietnia, a rowery zablokowane.

Warszawski system Veturilo obejmuje blisko 400 stacji oraz prawie 5800 rowerów. To największy system rowerowy w Polsce i piąty w Europie. Od 2012 r. rowery wypożyczono ponad 25 mln razy, a w systemie zarejestrowało się 900 tys. użytkowników.

skib/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ququ
Nie wiem czy można było wymyślić głupszy zakaz. Na początku tego wirusowego zamieszania, w które nawet lekko uwierzyłem, miałem pewną sytuację, gdzie z drugiego końca Wrocławia musiałem wrócić bez samochodu. Wskoczyłem na rower miejski, po drodze zahaczyłem dwa parki, po których sobie pojeździłem z wielką radością.Nie wiem czy można było wymyślić głupszy zakaz. Na początku tego wirusowego zamieszania, w które nawet lekko uwierzyłem, miałem pewną sytuację, gdzie z drugiego końca Wrocławia musiałem wrócić bez samochodu. Wskoczyłem na rower miejski, po drodze zahaczyłem dwa parki, po których sobie pojeździłem z wielką radością. Całość zajęła mi około 1h. Bez tego jechałbym komunikacją, gdzie jeden na drugiego spoglądał z podejrzeniem. Po zakończonej jeździe gumowe rękawiczki poszły do kosza. Wystarczyło tylko wprowadzić nakaz jazdy w rękawiczkach. A tak będzie płacone za coś, co nie było używane. Koszt ten ponoszony jest w znakomitej części przez lokalny samorząd.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki