REKLAMA

Rosyjskie siły porządkowe wracają znad granicy z Białorusią

2020-09-15 11:10
publikacja
2020-09-15 11:10
FORUM

Z rejonu granicy rosyjsko-białoruskiej powraca utworzona przez Rosję rezerwa sił porządkowych i gwardii narodowej - poinformowała we wtorek telewizja Rossija 24. Wycofanie tych sił uzgodnili na spotkaniu w Soczi prezydenci Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka.

Rossija 24 pokazała we wtorek przed południem kadry, na których widać sznur pojazdów używanych przez policję i gwardię narodową. Na innych ujęciach widać zgromadzonych przy pojazdach i wsiadających do nich funkcjonariuszy w maskach, kamizelkach ochronnych i kaskach. Stacja podała, że zdjęcia pochodzą z granicy Rosji i Białorusi. Rezerwa sił rosyjskich została stamtąd wycofana i funkcjonariusze wracają do miejsc dyslokacji - poinformowano.

O utworzeniu rezerwy sił porządkowych na prośbę Łukaszenki rosyjski prezydent informował 27 sierpnia. Zapowiadał, że siły te nie zostaną użyte, dopóki "siły ekstremistyczne" na Białorusi "nie przekroczą pewnych granic". Rosja nie wyjaśniła, jaką liczbę funkcjonariuszy przeznaczyła do tej rezerwy. Po spotkaniu prezydentów w Soczi w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że zadecydowali oni o wycofaniu tych sił. (PAP)

awl/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj
Majdan 2.0 bialoruski szybciej sie skonczyl jak sie zaczal

Wniosek jeden,
PISa stracilla miliony i traci, jednak jak i w gospodarce,
jest do niczego.
Bossy "wolnego swiata" zobaczyly, ze najprostrze zadania (Majdan) sa przez PISy niewykonalne

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki