REKLAMA

Rosyjskie media dużo czasu poświęcają pogrzebowi Lecha i Marii Kaczyńskich

2010-04-19 08:30
publikacja
2010-04-19 08:30
Pogrzeb prezydenckiej pary Lecha i Marii Kaczyńskich jest jednym z głównych tematów rosyjskich mediów. Zwracają one uwagę na fakt, że prezydent Dmitrij Miedwiediew uczestniczył w uroczystościach w Krakowie nie zważając na zagrożenie dla ruchu lotniczego, spowodowane chmurą wulkanicznego pyłu.

Telewizja "Wiesti" zauważa, że w Polsce doceniono gesty Rosjan, współczujących Polakom po katastrofie pod Smoleńskiem. Andrzej Wajda w wywiadzie dla "Nowoj Gaziety" wyraził przekonanie, że katastrofa wniosła nową jakość do stosunków rosyjsko-polskich. Stały się one bardziej ludzkie i wyrozumiałe.

Dziennik "Kommiersant" pisze, ze trakcie ceremonii pogrzebowej Bronisław Komorowski, pełniący obwiązki prezydenta, wyraził przekonanie, że katastrofa pod Smoleńskiem połączy narody Polski i Rosji, i posłuży ujawnieniu całej prawdy o Katyniu. Gazeta zauważa, że prezydent Miedwiediew przed wylotem z Krakowa - podobnie jak wcześniej premier Władimir Putin - potępił zbrodnię katyńską. Nie odniósł się jednak do słów Bronisława Komorowskiego, dotyczących ujawnienia "całej prawdy".
Źródło:IAR
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki