REKLAMA
BADANIE

Rosyjska ropa w Orlenie? Koncern komentuje

2023-01-29 13:41
publikacja
2023-01-29 13:41

Opozycja zarzuca Orlenowi, że wciąż kupuje ropę z Rosji. Spółka odpowiada, że jedyny obowiązujący kontrakt na dostawy rosyjskiej ropy w momencie wprowadzenia kolejnych sankcji przestanie być realizowany. Jesteśmy na to przygotowani – podało w niedzielę biuro prasowe PKN Orlen.

Rosyjska ropa w Orlenie? Koncern komentuje
Rosyjska ropa w Orlenie? Koncern komentuje
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

W niedzielę w TVN24 poseł Platformy Obywatelskiej zarzucił PKN Orlen, że sponsoruje on armię rosyjską, atakującą Ukrainę.

„Premier Morawiecki na szczycie Unii Europejskiej obiecał, że od początku roku Polska nie będzie importowała ropy z Rosji. Tak się jednak nie stało. PiS importuje ropę z Rosji, a Orlen sponsoruje armię rosyjską, atakującą dziś Ukrainę” – powiedział poseł Grabiec.

PKN Orlen odpowiedział na ten zarzut na swoim profilu na Twitterze.

„Przypominamy, że przed 2015 r. niemal cała ropa przerabiana w Grupie ORLEN pochodziła z Rosji. Od stycznia jest to zaledwie ok. 10-proc. i dotyczy to wszystkich naszych rafinerii w PL, CZ i LT” – podał koncern w niedzielę.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Dodano także, że od początku wojny PKN Orlen nie realizuje „zakupów morskich ropy rosyjskiej i rosyjskich paliw”.

„Grupa ORLEN dostosowuje się do wszystkich międzynarodowych sankcji. Jedyny obowiązujący kontrakt na dostawy ropy ze wschodu przestanie być realizowany w momencie wprowadzenia kolejnych sankcji, na co jesteśmy przygotowani” – dodano na profilu koncernu.

Unia Europejska w ramach jednego z pakietów sankcji zakazała zakupu rosyjskiej ropy transportowanej drogą morską, ale nie ma decyzji, zakazującej importu ropy przez ropociągi, w tym przez przechodzący przez Polskę do Niemiec ropociąg „Przyjaźń”. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
polonu
jeszcze jest umowa z Rosniewt do 2024 roku tania Rosyjska ropa z tego idzie kasa do Ukrainy ,bo nas na stacjach benzynowych czeszą równo jak rosjanie zakręcą całkiem kurek to wtedy się dopiero okaże po ile będzie 1L benzyny a mogą to zrobić , bo do czołgów trzeba lać paliwo , a popisują się z tymi dostawami to tylko czekać jak kurek jeszcze jest umowa z Rosniewt do 2024 roku tania Rosyjska ropa z tego idzie kasa do Ukrainy ,bo nas na stacjach benzynowych czeszą równo jak rosjanie zakręcą całkiem kurek to wtedy się dopiero okaże po ile będzie 1L benzyny a mogą to zrobić , bo do czołgów trzeba lać paliwo , a popisują się z tymi dostawami to tylko czekać jak kurek zakręcony tylko patrzeć czy jeszcze kapie coś .
polonu
spokojnie ruskie od lutego sami zakręcą kurki , nie trzeba żadnego embarga
cichy380
Chcemy tańszej benzyny, a co za tym pójdzie, zmniejszenia inflacji! Tego oczekujemy od ludzi na górze. Tyle w temacie.
eunuchy_z_ue
zajmijmy się interesem naszego kraju do cholery. Niech Ukrainą zajmują się kraje które dawały jej pisemne gwarancje bezpieczeństwa, one jakoś nie pchają się w ruską maszynkę do mielenia mięsa.. nie dziwi was to że wszędzie wpychają Polskę pierwszą?
yypan
Ewa Kopacz - to ty? To taka PO-strategia obronna : jak zagrożenie, to zbierasz dzieci, zamykasz się w szafie, i czekasz aż ktoś za ciebie to załatwi.
eunuchy_z_ue
brać ruską ropę i obniżyć cenę do 5 pln za litr, tego chcą Polacy!
prezestak
Orlen pośrednio kupuje ruskim czołgi a masz rząd wysyła czołgi żeby zniszczyły tamte czołgi , czego nie rozumiesz ?
adam.1983
A bez Orlenu nie kupi tych czołgów za kasę od kogoś innego ?
mirek6504
Bo na ruskiej ropie idzie teraz najlepiej zarobic

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki