REKLAMA

Rosyjska prasa: Cipras położył na łopatki UE

2015-07-06 08:15
publikacja
2015-07-06 08:15
Rosyjska prasa: Cipras położył na łopatki UE
Rosyjska prasa: Cipras położył na łopatki UE
/ Parlament Europejski

Premier Grecji położył na łopatki kierownictwo Unii Europejskiej. Tak komentuje wyniki greckiego referendum "Rossijskaja Gazeta", nazywając przy tym Greków "małym, zadłużonym, ale dumnym narodem".

Alexis Tsipras, premier Grecji
Alexis Tsipras, premier Grecji (Parlament Europejski)

Dziennik, powołując się na rozmowy z greckimi ekspertami, sugeruje że w "kolebce demokracji" może wkrótce zacząć brakować podstawowych towarów, a to doprowadzi do spadku popularności premiera Aleksisa Ciprasa.

"Kommiersant" zwraca uwagę na coraz ostrzejszy podział greckiego społeczeństwa dodając, że wynik referendum byłby inny, gdyby postawione w nim pytania dotyczyły bardziej konkretnych zagadnień - chociażby członkostwa Aten w Unii Europejskiej. "Moskiewski Komsomolec" już w tytule podkreśla, że Grecy dali twardą odpowiedź na unijne ultimatum.

Natomiast rosyjscy politycy i eksperci, komentując wyniki greckiego referendum sugerują, że wzmocnią one pozycję negocjacyjną premiera Ciprasa w starciu z Unią Europejską i bankami. Przy tym większość wątpi, aby rząd w Atenach zdecydował się na ruch w kierunku wyjścia ze strefy euro.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Ciocia
FAKTEM JEST, ŻE TO GRECJA JEST TERAZ ROZGYWAJĄCYM I TO BANKI ZACHODNIE MAJA PROBLEM. PYTANIE ZASTADE JEST NATOMIAST TAKIE: KTO PRZYJMOWAŁ GRECJĘ DO STREFY EURO WIEDZĄC, ŻE WSZYSTKIE DANE FINANSOWE STAMTĄD POCHODZĄCE, TO JEDEN WIELKI BAŁAH - NAZWISKA PRZECIEŻ FIGURUJA NA STOSOWNYCH DOKUMENTACH. KTO POŻYCZAŁ IM I POŻYCZAŁ, WIEDZĄC,FAKTEM JEST, ŻE TO GRECJA JEST TERAZ ROZGYWAJĄCYM I TO BANKI ZACHODNIE MAJA PROBLEM. PYTANIE ZASTADE JEST NATOMIAST TAKIE: KTO PRZYJMOWAŁ GRECJĘ DO STREFY EURO WIEDZĄC, ŻE WSZYSTKIE DANE FINANSOWE STAMTĄD POCHODZĄCE, TO JEDEN WIELKI BAŁAH - NAZWISKA PRZECIEŻ FIGURUJA NA STOSOWNYCH DOKUMENTACH. KTO POŻYCZAŁ IM I POŻYCZAŁ, WIEDZĄC, ZE ONIE I TAK NIGDY TEGO NIE SPŁACĄ. SĄ TO KONKRETNE BANKI (NAZWY NIE PODAJĘ), ICH ZARZĄDY I KONKRETNI PRZEDSTAWICIELE UE, KTÓRZY SYGNOWALI.....
~hipokryt
Sowiecka agentura podburzyła Greków i jest dumna z sukcesu?
~kapitalizm_to_szambo
daleko im do sukcesów CIA w podburzaniu polaczków-głuptaczków za komuny
~MacGawer odpowiada ~kapitalizm_to_szambo
Jak rozumiem zaopatrywałeś sie w sklepach "za żółtymi firakami" i stąd ta tęsknota. Jakbym miał żyć jeszcze raz wiedząc co wiem teraz to zrobiłbym więcej niż "bierny opór" by pogonić czerwonych!
~plutarch
Dyspozycyjni "eksperci" Kremla i gadające głowy powiedziały Rosjanom prawdę o świecie. Komsomolską prawdę.
~bolomanolo
podobno Pan Putin kupił sobie bardzo ciasny gorset który zaczął stale nosić bo z ciągłego smiechu z upadającej unii dostal strasznych BULI wszystkich wewnetrznych organów
~plutarch odpowiada ~bolomanolo
dobrze, że mózg ponoć nie boli
~bolomanolo odpowiada ~plutarch
ale ciebie boli jego brak
~MacGawer
"Natomiast rosyjscy politycy i eksperci, komentując wyniki greckiego referendum sugerują, że wzmocnią one pozycję negocjacyjną premiera Ciprasa w starciu z Unią Europejską i bankami." - Oni chyba naprawdę nie maja bladego pojęcia o tym co dzieje się w Grecji. Jeżeli wszyscy tak samo komentują, to kawały o rosyjskich uczonych "Natomiast rosyjscy politycy i eksperci, komentując wyniki greckiego referendum sugerują, że wzmocnią one pozycję negocjacyjną premiera Ciprasa w starciu z Unią Europejską i bankami." - Oni chyba naprawdę nie maja bladego pojęcia o tym co dzieje się w Grecji. Jeżeli wszyscy tak samo komentują, to kawały o rosyjskich uczonych mówią szczerą prawdę. Kto wynalazł rower? Radziecki uczony Wielocipedow u Niemca w piwnicy.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki