REKLAMA

Biedronka poza pierwszą dziesiątką ulubionych sklepów Polaków

2020-02-05 11:00
publikacja
2020-02-05 11:00

Biedronka wypadła z pierwszej dziesiątki ulubionych sklepów Polaków. Na podium wraca natomiast Rossmann. To wyniki ósmej edycji rankingu najlepiej ocenianych sieci handlowych w Polsce przygotowanej przez firmę doradczą OC&C Strategy Consultants.

fot. hxdbzxy / / Shutterstock

Po rocznej przerwie Rossmann powraca na pozycję lidera rankingu sieci handlowych. Najpopularniejsza drogeria w Polsce cieszy się największym zaufaniem Polaków, zostawia konkurencję daleko w tyle, również w kategoriach takich jak wygląd sklepów, obsługa klientów czy wygoda robienia zakupów. Poza Rossmannem w rankingu pojawia się również sieć Hebe, należąca do Jeronimo Martins, właściciela Biedronki.

W TOP 10 najlepszych sieci w kraju znajdują się również: Nike, Allegro, Lidl, Empik, Ikea, 4F, Castorama i Decathlon.

Dodatkowo do grona zwycięzców rankingu bez wahania można zaliczyć w tej edycji również firmy wywodzące się z branży e-commerce, tj. eobuwie.pl oraz Answer.com, którzy dzięki nowemu podejściu do rozumienia strategii omnichannel zaczęły zyskiwać coraz wyższą sympatię polskich konsumentów.

fot. / / OC&C

Z drugiej strony najnowsza edycja raportu OC&C Strategy Consultants dostrzega 2 spektakularne spadki: Biedronki i Zary.

Sieć dyskontów Biedronka spada o 9 pozycji i po raz pierwszy w historii rankingu znajduje się poza TOP 10 ulubionych sieci handlowych Polaków (18 pozycja w rankingu).

W tym samym czasie Lidl rośnie o 2 pozycje i zajmuje 4 pozycję w zestawieniu wszystkich ocenianych sieci handlowych. Biedronka odnotowuje duży spadek w kategorii „zaufanie konsumentów”, czyli w jednej z kategorii, na której wyrosła i z wykorzystaniem której podbiła serca i kieszenie Polaków. Wydaje się, że Biedronka poprzez eksperymenty z bardziej wyszukaną ofertą produktową, muzyką w sklepach czy własną kawiarnią traci zaufanie klientów, którzy postrzegają ją jako dyskont. W tym samym raporcie Biedronka wskazywana jest jako najtańsza spośród wszystkich sieci spożywczych, przed Lidlem, Auchanem i Dino. 

fot. / / OC&C

Również popularna sieć odzieżowa Zara odnotowuje spektakularny spadek o 15 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem, stając się najgorzej ocenianą siecią odzieżową w rankingu OC&C Retail Proposition Index. Jest to największy spadek w całej edycji rankingu.

Bankier.pl, mat.pras.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (12)

dodaj komentarz
1as
Ranking bez sensu.
Mieszają sport z żarciem.
Biedra jest więc druga, a nie osiemnasta, spośród sklepów spozywczych.
iwonka50
Ja tam nie wiem, co ludzie chcą od tej Biedronki. Może poza ciasnotą na granicy z klaustrofobią. Jęli chodzi o niezgodność towaru z ceną to skala jest minimalna w porównaniu z Kauflandem, przynajmniej w moim mieście. Czasem, ale rzadko zdarzają się wpadki ze świeżością towarów. reasumując, nie mam przynajmniej tam poczucia że mnie Ja tam nie wiem, co ludzie chcą od tej Biedronki. Może poza ciasnotą na granicy z klaustrofobią. Jęli chodzi o niezgodność towaru z ceną to skala jest minimalna w porównaniu z Kauflandem, przynajmniej w moim mieście. Czasem, ale rzadko zdarzają się wpadki ze świeżością towarów. reasumując, nie mam przynajmniej tam poczucia że mnie okradają tak jak we wspomnianym niemieckim markecie.
and00
W Lidlu zawsze mają wydać resztę, a w Biedrze nie pamiętam kiedy ni pytali się o drobne.
Taka mała upierdliwość.
I ostatnio kartonów zabraniają wynosic, a lubię w nie pakować zakupy.
Po za tym wolę Biedrze od Lidla
karbinadel
Lidl z jakością towarów też schodzi na dziady - czyli zbliża się do Biedronki. Przewaga Lidla polega na tym, że jest tam czyściej, a obsługa przy kasach znacznie szybsza niż w Biedronie
jarekzbyszek
Nike ma chyba 3 sklepy outletowa w Polsce. Świetny ranking.
mrbean
to jakaś totalna bzdura, kłamstwo, czyżby lidl maczał w tym palce? przecież biedronka ma największe obroty w Polsce! i tyle w temacie
karbinadel
Kolejny, który nie rozumie tego, co czyta. To nie jest ranking według wielkości sieci ani obrotów
mbanny
To ranking najlepiej ocenianych sklepów. Teoretycznie ma sens, chociaż zestawianie różnych kategorii ze sobą jest wątpliwym pomysłem.

Jeżeli zawierzymy wynikom, to można interpretować to tak, że klienci najbardziej lubią kupować w sklepach sieci NIKE. Co do Biedronki, to kupują, bo muszą, a niekoniecznie lubią :)
znawca_wszystkiego
Całkowity bezsens. Jak porownywac mozna nike, biedronke i sephore?
zenonn
Dziwny to ranking. Do dyskontu chodzi się codziennie, nawet więcej niż raz. Biedronka ma zawsze tłok. IKEA też. Do Rossmanna, Zary chodzi się rzadziej. Tłok jest sporadycznie. Wadą Biedronek jest nadmiar produktów i klientów. Palety zawadzają.
Internetowi to coś odmiennego, czemu są w tej samej kategorii? Biedra jest blisko,
Dziwny to ranking. Do dyskontu chodzi się codziennie, nawet więcej niż raz. Biedronka ma zawsze tłok. IKEA też. Do Rossmanna, Zary chodzi się rzadziej. Tłok jest sporadycznie. Wadą Biedronek jest nadmiar produktów i klientów. Palety zawadzają.
Internetowi to coś odmiennego, czemu są w tej samej kategorii? Biedra jest blisko, brakuje mi czegokolwiek z ich oferty to za kwadrans to mam. Z internetu będzie jutro lub później z upierdliwością odbioru. Dziwi mnie brak Auchan w zestawieniu .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki