Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Chinach, Hongkongu i Japonii

2020-07-31 08:04
publikacja
2020-07-31 08:04
fot. China Daily / Reuters

Władze Chin kontynentalnych zgłosiły w piątek 127 nowych zakażeń koronawirusem – najwięcej od 6 marca. Rekordowe 463 nowe infekcje odnotowano w stolicy Japonii, Tokio, a w Hongkongu według nieoficjalnych danych bilans zwiększy się tego dnia o 123 przypadki.

Rośnie liczba zakażeń wiązanych z ogniskiem w regionie Sinciang na zachodzie Chin. Poprzedniej doby potwierdzono tam 112 nowych przypadków Covid-19. Kolejne 11 wykryto w prowincji Liaoning na północnym wschodzie kraju – podała państwowa komisja zdrowia ChRL.

Oficjalny bilans zgonów na Covid-19 w Chinach kontynentalnych nie zmienił się i wciąż wynosi 4634 – wynika z dobowego sprawozdania komisji.

Hongkong mierzy się z trzecią falą pandemii, która przeciąża miejscową służbę zdrowia. Piątek będzie dziesiątym z rzędu dniem z ponad 100 wykrytymi infekcjami – podał dziennik „South China Morning Post”. Według źródeł gazety władze regionu zgłoszą tego dnia mniej więcej 123 nowe zakażenia, a łączny bilans przekroczy 3200.

W piątek rano w Hongkongu zmarła również kolejna zakażona osoba. Od początku kryzysu w regionie odnotowano 26 zgonów, z czego 18 w samym lipcu.

Rośnie liczba infekcji w Tokio, które jest najbardziej dotkniętym pandemią miastem Japonii. W piątek w stolicy odnotowano 463 nowe zakażenia, co jest najwyższym dobowym wynikiem od początku pandemii – przekazała gubernator Yuriko Koike, cytowana przez agencję Kyodo.

Ogólny bilans zakażeń w Tokio przekroczył 12 tys., z czego mniej więcej połowę wykryto w lipcu. Wiele przypadków wykrywano w ostatnich dniach również w prefekturach Osaka i Aichi. W całym kraju potwierdzono już łącznie prawie 35,5 tys. infekcji, a ok. 1020 pacjentów zmarło – wynika z danych Kyodo.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki