Rośnie liczba nowo rejestrowanych aut

2015-08-08 14:53
publikacja
2015-08-08 14:53
Peugeot Citroën

Rośnie liczba noworejestrowanych samochodów osobowych i dostawczych w Polsce. W lipcu w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pojawiło się prawie 34 tysiące takich aut - o blisko 15 procent więcej niż przed rokiem. Również skumulowana liczba nowo rejestrowanych samochodów od początku roku jest o ponad 4 procent wyższa niż w ciągu siedmiu miesięcy 2014 roku.

Najpopularniejsze modele samochodów osobowych rejestrowane w lipcu to Volkswagen Golf i Skoda Fabia. Od początku roku najwięcej zarejestrowano nowych egzemplarzy Skody Oktavia.

W kategorii samochodów dostawczych zarówno w lipcu, jak i całym 2015 roku prym wiodą Fiat Ducato i Renault Master.

IAR/SAMAR/Tomasz Marciniuk/pbp

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~znawca
ale ci co kupują te auta to są nieświadomi czy dalej żyją przekonaniami z lat 90 ze są toauta dobre a prawda jest taka że to są auta wręćz najgorsze n rynku europejskim a skoda fabia jest chyba najbrzydszym autem w europie auta vw biorą 5 ltrów oleju na 10 tysięcy łańcuszek rozrządu trzeba wymieniać po przejechanu ale ci co kupują te auta to są nieświadomi czy dalej żyją przekonaniami z lat 90 ze są toauta dobre a prawda jest taka że to są auta wręćz najgorsze n rynku europejskim a skoda fabia jest chyba najbrzydszym autem w europie auta vw biorą 5 ltrów oleju na 10 tysięcy łańcuszek rozrządu trzeba wymieniać po przejechanu 100 tysięcy kilometrów co 30 tys koszt około 2 tysiącr moje zdanie super mechanika nie kupujcie żadnych aut z gruby vw a szczególnie z benzyniaki z symbolem tsi i dizsle 2,0 tdi jedynym autem dobrym z tej grupy są auta z silnikiem 3,0 tdi
~Zenek
Zazdrości mi pół wsi kiedy jadę Golfem TDI
~spostrzegawczy
Im nowszy tym gorszej jakości. Obecnie projektuje się auta na 100 tys km lub 5 lat.Potem naprawy idą w tysiące złotych.
~tamten
Dokładnie, a auta są tak projektowane, że naprawa możliwa tylko w ASO. Niektóre nowe samochody są tak zrobione, że wymiana pierwszej lepszej żarówki wymaga wizyty w serwisie, nie mówiąc już np. o wymianie filtrów. W starszych auta takie rzeczy można było zrobić w ciągu 5-10 minut, obecnie bez pomocy serwisu czy chociażby Dokładnie, a auta są tak projektowane, że naprawa możliwa tylko w ASO. Niektóre nowe samochody są tak zrobione, że wymiana pierwszej lepszej żarówki wymaga wizyty w serwisie, nie mówiąc już np. o wymianie filtrów. W starszych auta takie rzeczy można było zrobić w ciągu 5-10 minut, obecnie bez pomocy serwisu czy chociażby profesjonalnego warsztatu, nie ma na to szans.
~roger45
Od lipca mozna np pol Vat odpisac.
~miro
i co z tego, przeciez nie od nowego auta tylko paliwa
~jj
"noworejestrowanych" ? Kiedyś w szkołach nauczali, że powinno być "nowo rejestrowanych".
~asd
ludzie mają dosyćigiełek (czytaj złomu) sprowadzającego przez mietków z niemiec
~polskigupek
...firmy uciekają w koszty , to dobrze ..., ale , indywidualni , dalej przerypane - za drogo .....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki