Rosjanie przejmują producenta wódek Bols, Żubrówka i Soplica

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Roust Trading kontroli nad firmą Central European Distribution Corporation producenta m.in. wódek Bols, Żubrówka i Soplica. Roust Trading należy do grupy kapitałowej Russian Standard Group.

Jak poinformował w poniedziałek UOKiK, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Roust Trading należy do grupy kapitałowej Russian Standard Group, która zajmuje się produkcją i dystrybucją napojów alkoholowych głównie wódek premium, bankowością i ubezpieczeniami. Central European Distribution Corporation (CEDC) - notowana na GPW i Nasdaq - tworzy wraz ze spółkami zależnymi grupę kapitałową zajmującą się produkcją wódki m.in. pod markami Absolwent, Żubrówka, Bols oraz Soplica. W wyniku koncentracji Roust Trading przejmie kontrolę nad CEDC poprzez nabycie większości jej udziałów.

CEDC, oprócz polskich marek wódki dysponuje też markami m.in. Green Mark i Parliament w Rosji czy Royal Vodka na Węgrzech.(PAP)

wkr/ mki/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Edek

To oznacza, że już tego nie kupię. Bojkot!

! Odpowiedz
0 0 ~Mariuszek

Nie dziwię się, że przejmują między innymi żubrówkę. To dobry trunek więc czują niezły zysk. Swoją drogą Żubrówka Biała i Żubrówka Palona to dwa moje ulubione trunki ;)

! Odpowiedz
0 0 ~cedc

http://thepolandtimes.com/amerykanski-sad-okrada-rzesze-polskich-akcjonariuszy-cedc/

! Odpowiedz
0 0 ~Marecek

Kolejne przejęcie lokalnego producenta w celu wygaszenia jego produkcji!

! Odpowiedz
0 1 ~fr

na moim weselu nie będzie wódki soplicy, żubrówki, bolsa, zaklepane.

! Odpowiedz
0 0 ~endi

Ja nie piję więc mnie to wali , a swoją drogą - historia lubi się powtarzać , Rosjanie pod zaborami rozpijali polskie społeczeństwo , rozpijają i teraz ...

! Odpowiedz
1 0 ~gosc niedzielny

to produkuja bolsa soplice i zubrowke i jeszcze te marki maja zamiar przejac ?? kto pisze te pzdety ??

!