Rosjanie idą do sądu przeciwko MKOl

Rosyjscy sportowcy zaskarżyli do sądu decyzję MKOL o niedopuszczeniu ich do udziału w olimpiadzie. To już druga grupa zawodników i trenerów z Rosji, którzy liczą, że w ostatniej chwili odzyskają prawo do startu w zimowych igrzyskach w Pjongczangu.

(fot. Kyodo / MAXPPP)

Wniosek do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu złożyło 32 rosyjskich sportowców. Ich nazwiska opublikowane zostały na stronach internetowych sądu. Najprawdopodobniej w środę rozpoczną się pierwsze rozprawy. Sędziowie jednak nie wiedzą, ile czasu zajmie im przeprowadzenie procesu. Wcześniej decyzję MKOl do sportowego Trybunału zaskarżyło 42 Rosjan. Sąd 28 z nich uniewinnił, a 11 zamienił dożywotnią dyskwalifikację na jednorazowe odsunięcie od udziału w olimpiadzie. Z tej grupy 15 zawodników wnioskowało o wpisanie na listę startową, ale MKOl nie wziął pod uwagę orzeczenia Trybunału i odmówił wydania zaproszeń.

Kłopoty rosyjskich sportowców są związane z aferą dopingową. W grudniu MKOl zdyskwalifikował reprezentację Rosji, dlatego ci zawodnicy, którzy pojechali do Pjongczangu będą występować pod neutralną flagą.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kano

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj