REKLAMA
WAŻNE

Rosjanie i Ukraińcy obrzucili konsulaty jajkami

2016-06-11 10:57
publikacja
2016-06-11 10:57
ingimage.com

Ukraińcy obrzucili jajkami rosyjski konsulat w Odessie. Rosjanie odpowiedzieli kilka godzin później, obrzucając jajkami ukraińską ambasadę w Moskwie.

Rozgłośnia Echo Moskwy informuje, że w piątek kilkudziesięciu ukraińskich nacjonalistów obrzuciło Konsulat Generalny Rosji w Odessie jajkami i kartoflami. Akcja związana była z bankietem organizowanym w przedstawicielstwie dyplomatycznym, który był poświęcony przypadającemu w niedzielę Dniu Rosji.

Przedstawiciel rosyjskiego MSZ Konstantin Dołgow nazwał tego typu działania brudną i tchórzliwą akcją. Natomiast rzeczniczka resortu Marija Zacharowa zarzuciła władzom w Kijowie brak kontroli nad przestrzeganiem międzynarodowych konwencji o ochronie przedstawicielstw dyplomatycznych.

Tymczasem ukraińscy dziennikarze kilka godzin później mogli napisać na swoich blogach: Przyganiał kocioł garnkowi. W nocy około 200 rosyjskich nacjonalistów zablokowało główne wejście do ambasady Ukrainy w Moskwie. Wykrzykując antyukraińskie hasła, obrzucili budynek ambasady jajkami. Obecni na miejscu policjanci nie reagowali.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/wk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Lenin
Rosja to dziki i agresywny kraj...
~maxi
powiedzial bandersyn, zagryzajac samogon slonina w ziemiance
~StanRS
Świat od dawna schodzi na psy. Dawniej obrzucali się granatami, albo przynajmniej koktajlami Mołotowa.
~jasiu
Lepiej jajami niz granatami... Chociaz szkoda jajek :)
~Dżejms
No dokładnie tak - miałem napisać że najlepiej gdyby tak toczyć wojny. Psującymi się pomidorami, jajami - tak to powinno wyglądać.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki