Rosjanie bojkotują centra handlowe

Rosjanie zamierzają przez cały dzień bojkotować centra handlowe. Akcja, której inicjatorami są internauci, ma związek z tragicznym pożarem w Kemerowie. W tamtejszym centrum handlowym Zimowa Wiśnia zginęły 64 osoby, w tym 41 dzieci.

(YAY Foto)

Na portalach społecznościowych, a także na stronach internetowych części rosyjskich mediów pojawiły się apele, aby nie robić dziś zakupów w centrach handlowych. Internauci twierdzą, że do takich tragedii jak w Kemerowie dochodzi z powodu niedbalstwa i żądzy zysku właścicieli tych placówek, którzy ignorują przepisy bezpieczeństwa.

Uczestnicy akcji bojkotu apelują też, aby właściciele centrów handlowych przeprowadzili kontrole systemów przeciwpożarowych i publicznie przedstawili ich wyniki. Tymczasem Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej stawia kolejnym osobom związanym z centrum handlowym Zimowa Wiśnia zarzuty: niedbalstwa, naruszenia przepisów bezpieczeństwa i korupcji. Wśród zatrzymanych są pracownicy kadry kierowniczej centrum, ochroniarze i kasjerki.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
18 2 ajwaj

to se doi-inwesnestuj i spadaj+ =

! Odpowiedz
13 34 jkendy

Tam niestety wszystko jest niedoinwestowane bo potrzebują kasy na czołgi i rakiety żeby zastraszać sąsiadów. Tylko zastraszanie pozwala konserwować władzę lorda Władymira.

! Odpowiedz
50 18 ajwaj

Przy okazji ujawnila sie (nie)moralnosc, bezwzglednosc skrajnej mniejszosci nacjonalistów z Ukrainy,
Przeszkadzali w akcji ratowniczej dzwoniac do sluzb ratunkowych podczas pozaru z mylnymi, zaklócajacymi ratunek wiadomosciami... "Taniec na tragedii" w tym wielu dzieci, byc moze Ukrainców..Zbijanie watpliwego, krwawego kapitalu na katastrofie
Wielu rozpoznanych przez rosyjskie organy scigania i poszukiwynych.. Szanse na oskarzenie i osadzenie niemale. Podobnie tzw. prem. Jajceniuk & co. po 25+ latach jest poszukiwany (zbrodnie woj. w Czeczenii)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 28 jakubeczko

Ta jak to piszesz "skrajna mniejszość" nie ma sie czego obawiac od waszych organów scigania :)
Taki np wrak Tupolewa od 8 lat jest trzymany bo śledztwo trwa i nie mogą go jakoś zakończyć to i telefoniczni dowcipnisie mogą spać spokojnie :)
Strasznie nieudolne te służby wasze skoro nawet starego Skripala jak to twierdzisz nie były w stanie zlikwidować tylko zganiają na Słowaków np :))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 6 ajwaj odpowiada jakubeczko

OK.. Fakty:
85 % "normalnych" Ukrainców chce OK stos. z wszystkimi, w tym Rosjanami, (teraz> wszystko "zaorane-rozerwane")
Powolana przez deep state "religia" faszo, nie chwyila > nie chca Poroszenki, Kaczynskiego z Majdanu, Jarosza, Kolomojskiego (z 3 "obywatelstwami") itd. itp.

ONI CHCA ZYC = lepiej czy gorzej, ale u siebie, bez "remote control" skadkolwiek, bez neocon 80+ (a tym bardziej z PISy z problemami swoimi egzystencjalnymi)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 36 gajowy1

Przestańcie przepisywać oficjalne brednie o 64 ofiarach. Tylko w samym kinie były 3 sale, 2 miały ponad 140 miejsc, jedna - ponad 200. Przynajmniej jedna sala była zamknięta na klucz(!), żeby dzieci nie wybiegały i w tej jednej zamkniętej sali byli praktycznie sami dzieci, którzy dzwonili i pisali do swoich rodziców, że nie mogą wyjść z sali. Do tego dochodzą inne miejsca pożaru, co łatwo daje ok. 200 ofiar tylko wśród dzieci. Nocą ludzie filmują na ulicach Kemerowa kamazy jak po cichu wywożą ciała poza miasto. Tylko na pobliskim cmentarzu wykopano ponad 150 nowych grobów, a ciała wywożą również do oddalonych o kilkadziesiąt km miejscowości, żeby nikt się nie upomniał np. o dzieci z domu dziecka, których cały autobus przywieźli tego dnia do kina i których nikt nie będzie liczył. Jednym słowem mamy standardowe dla Rosji maksymalne zatajenie informacji przez obecne władze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 26 ajwaj

Wyszlo wiele przestepstw typowych dla V kolumny w Rosji...
Od dolu do góry przekupieni, nagiete przepisy budowlane, praktycznie wielkie centrum handlowe to "samowolka", wyciete rury hydrantów pozarowych dla zwiekszenia powierzchni sprzedazy, zamkniete drogi ewakuacyjne itp.itd.
Tak robia kase i wywoza z Rosji - w razie wpadki spadaja na "zachód" do "wolnych mediów" jako anty-rezimowa "opozycja" :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 23 tu154sk

Wystarczył by jeszcze jeden dwa pożary i Putin znalazł by się na ścieżce w kierunku pancernej brzozy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil