REKLAMA

Rosja zniszczyła prawie 800 ton żywności

2015-11-09 16:22
publikacja
2015-11-09 16:22

W ciągu trzech miesięcy Rosja zniszczyła 787 ton produktów spożywczych. Od 6 sierpnia obowiązuje dekret prezydenta Władimira Putina, nakazujący niszczenie towarów objętych embargiem. Chodzi głównie o produkty, które pochodzą z Unii Europejskiej i USA.

fot. / / FORUM

Jak informuje agencja Interfax, prawie 700 ton zniszczonych towarów, to płody rolne. Pozostała część to mięso i jego przetwory. W sierpniu 2014 roku Rosja odpowiadając na zachodnie sankcje wprowadziła restrykcje odwetowe, zakazując importu między innymi: warzyw, owoców, ryb, mięsa, nabiału, orzechów i skorupiaków. Politycy tłumaczyli Rosjanom, że doskonale poradzą sobie bez zachodnich towarów.

Tymczasem w sklepach z miesiąca na miesiąc kurczył się asortyment. Gdy Unia Europejska w tym roku przedłużyła sankcje wobec Moskwy, Kreml zaostrzył embargo nakazując natychmiastowe niszczenie produktów, które nielegalnie wwieziono do Rosji. Część mieszkańców Federacji jest tą decyzją oburzona. Wiele organizacji, a także ugrupowań politycznych, postuluje, aby skonfiskowaną żywność przekazywać biednym. Prezydent Władimir Putin pozostał jednak nieugięty. Pochodzące z kontrabandy mięsa i płody rolne są natychmiast niszczone.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/to/

Źródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~swer
Brawo Putin tak rozmawia sie z unia ,ktora bardzo latwo zniszczyla PSL czyli polskie mleczarnie cukrowniw itp
~tajasne
wiecie lemingi że Rosja i Afryka mają słabe rolnictwo wyłącznie z powodu dopłacanego rolnictwa EU, z tym się nie da konkurować - wolny rynek, wolne żarty... Putin chce żeby odbudowało się rosyjskie rolnictwo to proste
~v1
800 ton na całą Rosję ( 143,5mln ludzi) to jest ...5,5g na osobę, na 3 miesiące. To jest akcja propagandowa, nie ma ona najmniejszego wpływu na poziom zaopatrzenia.
~tajasne
ta ludzie z głodu przegonią Putina jasne rusofoby tak sobie myślcie, już go obalacie tyle czasu może w końcu wam się uda
~Rafał
Niedługo będą jedli korę z drzewa jak ich jeszcze kryzys dociśnie. Ale ruskim to nie przeszkadza, ważne, żeby Pan i władca miał na krewetki, jego urzędnicy drogi zegarki, a propaganda z państwowej telewizji głosiła podboje militarne.
~hm
a jak zachowoja sie Twoi wladcy?
~autor
Nie zniszczyli tylko przewieźli do wybranych lokali i rezydencji. Wersja ze zniszczeniem na pokaz, jak większość u ruskich.
~spostrzegawczy
A unia niszczy całego tira jak tylko znajdą pod plandeką choć jednego uchodźce.

Powiązane: Rosja blokuje import polskiej żywności

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki