Rosja wzywa Kirgistan do dialogu

2010-04-07 09:56
publikacja
2010-04-07 09:56
Rosja wzywa władze Kirgistanu i tamtejszą opozycję do dialogu w celu załagodzenia konfliktu. W wielu regionach republiki, w tym w stolicy Biszkeku, dochodzi do starć zwolenników opozycji z siłami rządowymi.     

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin powiedział, że Moskwa konsekwentnie opowiada się za tym, aby wszelkie różnice zdań dotyczące polityki, gospodarki i sfery socjalnej, były rozwiązane bez wykorzystywania siły i bez uszczerbku dla obywateli. Karasin przyznał, że sytuacja w republice nie jest prosta i poinformował, że rosyjskie władze śledzą rozwój wydarzeń.     

Nad ranem kirgiska policja użyła gazu łzawiącego wobec opozycjonistów uczestniczących w antyrządowym wiecu w stolicy kraju Biszkeku. Kolumna opozycjonistów przerwała milicyjne blokady i zmierza ku centrum stolicy. Niewykluczone, że demonstranci idą pod budynki rządowe. W centrum miasta zamykane są biura. Ze sklepów znajdujących się w pobliżu budynków rządowych wywożone są drogie towary, a z kafejek internetowych - komputery.  
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki