REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl. Dziś specjalne wydanie serwisu. Debata o 12:00

Rosja wysłała na Ukrainę mobilne radary?

2014-11-07 18:14
publikacja
2014-11-07 18:14
Rosja wysłała na Ukrainę mobilne radary?
Rosja wysłała na Ukrainę mobilne radary?
fot. Reuters / / FORUM

W skład drugiego rosyjskiego konwoju, który wjechał dziś na Ukrainę, wchodzą trzy mobilne radary. Taką informację podał rzecznik ukraińskiej armii, Andrij Łysenko.

W ukraińskich mediach pojawia się wiele informacji o szykowanym przez separatystów szturmie (fot. Reuters / FORUM)

Obydwie kolumny są obecnie na terenach kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. W pierwszym z konwojów, według ukraińskiego wojska, mają być 32 czołgi, 16 haubic i 30 ciężarówek, przewożących żołnierzy i ciężki sprzęt.

Tymczasem doniesieniom o nasilonej aktywności rosyjskiej armii przy granicy i na terytorium Ukrainy przygląda się Sojusz Północnoatlantycki. Zastrzegający anonimowość wojskowy NATO powiedział agencji Reuters, że "jeśli przekraczanie granicy ukraińskiej przez Rosjan zostanie potwierdzone, będzie to kolejny dowód na rosyjską agresję i bezpośrednie zaangażowanie w destabilizowanie sytuacji na Ukrainie".

W ukraińskich mediach pojawia się wiele informacji o szykowanym przez separatystów ewentualnym szturmie w najważniejszych miejscach frontu, między innymi w Debalcewie i na donieckim lotnisku.


Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/afp&rtr&ukrainska pravda/wczesn/md/ab

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~radar
mobilne radary ? przeciez lepsze sa stacjonarne, wkopane w ziemie na 30 metrow
~egon
Wielopiętrowe gebesowskie kłamstwa SBU,należy brać dokładnie odwrotnie.Ukry cały czas łamali rozejm, a od 2 dni walą po Doniecku non stop.Ługańsk z 3 stron jest otoczony gradami.Pięć potężnych zgrupowań wojska stoi wzdłuż linii rozejmowej,czekając na rozkaz do ataku.To oni zabili chłopców grających na boisku.Wielopiętrowe gebesowskie kłamstwa SBU,należy brać dokładnie odwrotnie.Ukry cały czas łamali rozejm, a od 2 dni walą po Doniecku non stop.Ługańsk z 3 stron jest otoczony gradami.Pięć potężnych zgrupowań wojska stoi wzdłuż linii rozejmowej,czekając na rozkaz do ataku.To oni zabili chłopców grających na boisku.Polskie probanderowskie szczekaczki,głoszą to co każe im Kijów.Chcecie poznać prawdę to czytajcie:kresy.pl,neon24,wolna polska.pl,obserwator polityczny.pl
~TVrepublika
"Doradca Putina: Moskwa nie uznaje wyborów w Donbasie" . "Dezinformacja czy zwrot?" . "Doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow oświadczył, że Moskwa nie uznaje wyników wyborów w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL), dwóch zbuntowanych "Doradca Putina: Moskwa nie uznaje wyborów w Donbasie" . "Dezinformacja czy zwrot?" . "Doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow oświadczył, że Moskwa nie uznaje wyników wyborów w Donieckiej Republice Ludowej (DRL) i Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL), dwóch zbuntowanych regionach na wschodzie Ukrainy." . "– Oficjalne stanowisko Rosji zostało przedstawione w krótkim, ale pojemnym oświadczeniu MSZ wydanym po wyborach. Użyto tam słowa szanujemy – oznajmił Uszakow, którego cytuje agencja Interfax.Poproszony o doprecyzowanie, czy można postawić znak równości między słowami "szanujemy" i "uznajemy", doradca Władimira Putina odparł, że "są to różne słowa". – Słowo szanujemy zostało użyte świadomie – podkreślił.W czwartek sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow poinformował, że Putin nie zamierza spotykać się z wyłonionymi w niedzielnych wyborach przywódcami Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, Ołeksandrem Zacharczenką i Ihorem Płotnickim."
~Esej
Ciekawe jak czołg moze sie zmieścić w ciężarówce? Chyba chodzi o miniaturowe czołgi panie redaktorze.
~zxx
ten wesołek Łysenko jest agentem wpływu Rosji,celowo podającym te śmieszne informacje.Gdy kiedyś poinformuje o PRAWDZIWYCH zdarzeniach to NIKT mu nie uwierzy,i o to w tym chodzi!!!c.b.d.o. !!!!
~znawca
Sytuacja na linii Rosja - Ukraina staje się coraz bardziej napięta. Strach pomyśleć co się może dziać, gdy ten konflikt przeistoczy się w konflikt między NATO i Rosją. Czyją stronę zajmą Chiny? Kto może pomóc Ukrainie? Wszystkiego możecie się dowiedzieć tutaj: http://independenttrader.pl/200,ukraina_-_globalny_aspekt_finansowy.html
~carllos
Łysenko to kłamca i agitator, wg jego wcześniejszych słów ukropy wygrały dwa miesiące temu.Dla równowagi cytujcie drugą stronę.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki