Rosja: władze blokują strony internetowe z apelami o bojkot wyborów

Rosyjska służba nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor poinformowała w piątek o zablokowaniu stron internetowych zawierających wezwania do bojkotu wyborów do parlamentu. Na tych stronach prowadzono też koordynację działań w celu organizowania akcji protestu.

(ingimage)

Federalna Służba Nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i masowego przekazu oświadczyła w komunikacie, że o ograniczenie dostępu do czterech stron internetowych "o nastawieniu politycznym" zwróciła się Prokuratura Generalna. Z dwóch stron usunięto "informacje niezgodne z prawem", dostęp do dwóch pozostałych blokowany jest przez operatorów. Linki do stron umieszczono w rejestrze zabronionej informacji.

Publikacje wskazane we wniosku prokuratury "zawierają materiały o charakterze agitacyjnym w celu popularyzowania wśród mieszkańców Rosji idei bojkotu wyborów do Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji)" - podał Roskomnadzor. Ostrzegł, że "działalność mająca na celu niepowodzenie wyborów (...) podważa podstawy ustroju konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej".

Ponadto na stronach internetowych "prowadzona była koordynacja działań obywateli dotycząca organizacji akcji protestacyjnych, przeprowadzanych przy naruszeniu obecnego porządku" - głosi komunikat.

Jak ostrzegł Roskomnadzor, "w przypadku kopiowania niezgodnej z prawem informacji na innych stronach internetowych (...) dostęp do nich zostanie ograniczony".

Wybory do Dumy odbędą się w Rosji 18 września.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ksaj/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil