REKLAMA

Rosja widzi możliwość dogadania się z nowymi władzami Ukrainy

2019-08-01 16:43
publikacja
2019-08-01 16:43

Władze Rosji widzą możliwość dogadania się z nową ekipą rządzącą na Ukrainie - pisze w czwartek rosyjski dziennik "Kommiersant". Gazeta zaznacza, że w nowych władzach w Kijowie Moskwa pokłada "ostrożne nadzieje".

fot. Sergei Karpukhin / / Reuters

Według "Kommiersanta" zmiana władzy na Ukrainie wywarła wpływ na postępowanie władz Rosji. Wcześniej przedstawiciele rosyjskich władz wysuwali pod adresem Kijowa przede wszystkim oskarżenia, a obecnie krytyka w stosunku do Ukrainy koncentruje się na byłym prezydencie Petrze Poroszence i jego współpracownikach.

"W nowych rządzących na Ukrainie pokładane są ostrożne nadzieje" - podkreślono w artykule.

Według dziennika wokół konfliktu w Donbasie, z którym od dawna i regularnie wiązały się przede wszystkim złe wieści, "zaczęło kształtować się pozytywne tło informacyjne".

"Na chwilę obecną sytuacja w państwie ukraińskim się zmieniła. Jego obywatele podczas głosowań w wyborach prezydenckich i parlamentarnych odesłali w niebyt wcześniejsze rządzące elity kraju, w większości powiedzieli +nie+ partii wojny i agresywnemu nacjonalizmowi i powiedzieli +tak+ procesowi pokojowemu" - cytuje dziennik środową wypowiedź przedstawiciela Rosji w trójstronnej grupie kontaktowej ds. Donbasu Borysa Gryzłowa.

Trójstronna grupa kontaktowa ds. uregulowania sytuacji w Donbasie, regularnie spotykająca się w stolicy Białorusi Mińsku, składa się z przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE. Dodatkowo w jej spotkaniach uczestniczą przedstawiciele rebeliantów kontrolujących niektóre powiaty obwodów donieckiego i ługańskiego.

W środę w Mińsku odbyło się kolejne spotkanie tej grupy. Martin Sajdik, przedstawiciel OBWE, ocenił, że obowiązujący od 21 lipca rozejm w Donbasie, który ustalono podczas poprzedniego posiedzenia tej grupy, jest przestrzegany. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (23)

dodaj komentarz
Raffmo
Widzę, że moder przepuszcza posty z ruską propagandą i antyukraińskie wpisy ajwaja.

To bardzo zastanawiające
tindala
Jedyne czego Rosja chce od Ukrainy to ponownej inkorporacji w skład imperium - reszta to gadka szmatka. Zastraszanie, szantaż i przekupstwo - metody niezmienne od wieków.
ajwaj
P. Zelenski & co, sa zagadkowi:

- wlasnie Szef Biura Prezydenta Ukrainy Andriej Bogdan niby podal sie do dymisji. Ale sie nie podal, robota mediów-straszenie.

Chodzi o oligarcha Kolomojskiego, którego nie chca Jankesi. Mala prowokacja moze byc oznaka samodzielnosci i sladów suwerennosci Zelenskiego & co.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
devu
Rosja powinna zostać rozebrana przez wszystkie kraje, których obywatele doświadczyli represji z jej rąk. Wszyscy razem przeciwko Rosji - bez podziałów.
talmud
dlaczego tylko rosja ? nie jestes zaslepiony nienawiscia tylko do rosji.....a moze
ajwaj
wszyscy razem na Moskwe jak Adolf H., Napoleon itd.
idz se sam :):):)
Raffmo
Niech RoSSja odda Krym, wycofa się z Donbasu i Ługańska oraz niech wypłaci wielomiliardowe odszkodowania za napaść, grabieże i śmierć niewinnych Ukraińców.

Wtedy można dopiero z nimi rozmawiać.
ajwaj
Pomóz UKR rodakom z poiskiego Wolynia z pomoca uSSraela i zabiez sam

Wtedy bedziesz rozmawiac :):):)
ajwaj odpowiada ajwaj
Z toba nikt nie bedzie rozmawiac,
beda (jak tu bylo dawno) procesy na wzór Norymberskich dot. zbrodni nazioli na Donbasie, Majdanie, Odessie i innych

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki